Alien: Isolation na gameplayu z komentarzem – straszenie na wysokim poziomie

Serwis IGN opublikował kilkuminutowy gameplay z survival horroru Alien: Isolation. Widać na nim, że studio Creative Assembly spróbuje postraszyć graczy wykorzystując oświetlenie i dźwięk oraz budując poczucie osaczenia i osamotnienia.

Łukasz Szliselman

Bardziej niż widok obcego przeraża świadomość, że może on się czaić gdzieś w mroku

Przedstawiciele serwisu IGN mieli już okazję zagrać w Alien: Isolationzmierzający na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 4 oraz Xboksa One survival horror, oparty na słynnej marce filmów science fiction Obcy. Gra studia Creative Assembly pozwoli wcielić się w Amandę Ripley, córkę znanej z kina Ellen Ripley. Podobnie jak jej matka, bohaterka będzie starała się przetrwać na opuszczonej stacji kosmicznej, w której mrokach czai się charakterystyczny ksenomorf – jedyny wróg, jakiego spotkamy w grze. IGN opublikowało 7-minutowy gameplay, ukazujący kilka klimatycznych sekwencji z Alien: Isolation. Oglądając materiał warto zwrócić uwagę na ogromną rolę oświetlenia w budowaniu atmosfery.

Jak będzie nas straszył Alien: Isolation?
  1. Samotna bohaterka kontra niepokonany obcy
  2. Opuszczona, zrujnowana stacja kosmiczna
  3. Brak walki, konieczność pozostawania w ukryciu
  4. Kultowy czujnik ruchu – nic tak nie przeraża fana Obcego, jak kropka migająca na zielonym ekranie
  5. Główne skrzypce zagrają oświetlenie i dźwięk

Rozgrywka w Alien: Isolation przywołuje skojarzenia z popularnymi ostatnio horrorami typu Amnesia, Slender czy Outlast. Prócz perspektywy FPP, wspólnym elementem tych gier jest stałe poczucie osaczenia i osamotnienia w obliczu niepokonanego wroga. Zamiast szafować wyskakującymi zza rogu obcymi, których należałoby potraktować stosowna dawką ołowiu (tudzież wiązką lasera), twórcy zbudują atmosferę umiejętnie posługując się wpływającym na wyobraźnię oświetleniem i sugestywnym dźwiękiem. Stacja z Alien: Isolation daleka będzie od błyszczących, pełnych elektroniki statków kosmicznych przewijających się we współczesnym kinie science fiction. Podobnie jak w pierwszym filmie o obcym, będziemy tu mieli do czynienia z brudną, retrofuturystyczną estetyką, obfitującą w przygaszone światła oraz niepokojące buczenie staromodnych komputerów.

Tego typu podejście do tematu stoi w opozycji do wielu innych gier osadzonych w tym uniwersum – na czele z niechlubnym FPS-em Aliens: Colonial Marines czy nawiązującym do klasycznych produkcji o Obcym Aliens vs Predator. I dobrze, fani Obcego z pewnością z otwartymi ramionami przywitają klimatyczny survival horror ze słynnym ksenomorfem w roli głównej, zamiast kolejnej strzelaniny. Alien: Isolation ukaże się pod koniec bieżącego roku.

  1. Oficjalna strona gry Alien: Isolation
Alien: Isolation

Obcy: Izolacja

Alien: Isolation

PC PlayStation Xbox Mobile Nintendo
po premierze

Data wydania: 7 października 2014

Informacje o Grze
8.3

GRYOnline

8.3

Gracze

9.3

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2014-01-14
16:44

kaszanka9 Legend

kaszanka9
😜

He he, dobre, +1

Komentarz: kaszanka9
2014-01-14
18:22

Barteek88 Konsul

kaszanka9 to kozak na gry-online...

Komentarz: Barteek88
2014-01-14
18:24

PortalGta Generał

Co kilka dni jakiś filmik/informacje. Ktoś tutaj nie potrafi robić hajpu na swoją grę...

Komentarz: PortalGta
2014-01-14
23:28

zanonimizowany940069 Pretorianin

Ciekawa gra... Klimat chyba jest., poza tym...

Komentarz: zanonimizowany940069
2014-01-15
11:42

cRaven Generał

cRaven

Komentarz Panów wprowadza w błąd, obcych będzie więcej niż 1...

żródło - od Pana, który "robi" światło w Alien:Isolation (rodak:))

Komentarz: cRaven

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl