Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 16:57

Obcy: Izolacja - piąte DLC, The Trigger, już dostępne

Firma SEGA poinformowała, że piąty dodatek do gry Obcy: Izolacja, zatytułowany The Trigger, jest już dostępny do pobrania dla posiadaczy PC, Xboksa One, PlayStation 4, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Firma SEGA poinformowała, że już od dziś dostępne do pobrania jest piąte rozszerzenie do Obcy: Izolacja – nagrodzonej szeregiem nagród produkcji studia Creative Assembly. DLC o nazwie „The Trigger” mogą ściągnąć posiadacze gry na każdą z platform, na którą się ona ukazała – PC, Xboksa One, PlayStation 4, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Jeżeli stęskniliście się za panicznymi ucieczkami przed ksenomorfem, "The Trigger" powinien Was zadowolić. - Obcy: Izolacja - piąte DLC, The Trigger, już dostępne - wiadomość - 2015-03-03
Jeżeli stęskniliście się za panicznymi ucieczkami przed ksenomorfem, "The Trigger" powinien Was zadowolić.
Obcy: Izolacja - piąte DLC, The Trigger, już dostępne - ilustracja #2

Obcy: Izolacja to survival horror, którego wydarzenia dzieją się w piętnaście lat po wydarzeniach z filmu Ridleya Scotta. Gracz wciela się w córkę Ellen Ripley, pragnącą odkryć, co stało się z jej matką. Jej poszukiwania wiodą na stację Sevastopol, gdzie zadomowił się także ksenomorf – niezwykle wytrzymały i zabójczy drapieżnik z kosmosu. Gra uzyskała dobre oceny – średnia not w serwisie Metacritic to obecnie 81/100.

Akcja kolejnego rozszerzenia ma miejsce przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawowej wersji. „The Trigger” da nam okazję wcielić się w stacjonującego na Sevastopolu Ricardo oraz odkryć trzy nowe mapy do Trybu Ocalałego. Twórcy twierdzą, że piąte DLC może być najbardziej wymagającym z dotychczasowych: przerażający potwór, bezlitosne androidy oraz tykający zegar składają się na nieprzyjazne środowisko, w którym wyjątkowo trudno jest pozostać żywym. Tym bardziej, że przetrwanie to nie jedyne wyzwanie stojące przed graczem: Ricardo musi także odnaleźć zagubiony gdzieś na statku ładunek wybuchowy i pomóc w realizacji planu pozbycia się ksenomorfa. Jest to ostatnie z planowanych rozszerzeń – możecie je kupić w cenie 7.99 euro (około 33 złote) lub pobrać od razu, jeżeli jesteście posiadaczami przepustki sezonowej.

  1. Recenzja gry Alien: Isolation – nie taki Obcy straszny, jak go malują
  2. Oficjalna strona internetowa gry Obcy: Izolacja
  3. Obcy: Izolacja w serwisie Steam