Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 17:44

autor: "Luc"

Oxenfree – byli pracownicy Telltale Games zapowiadają nową grę

Deweloperzy, którzy opuścili Telltale Games w zeszłym roku nie próżnują. Studio Night School, które wówczas założyli, właśnie ogłosiło swoją pierwszą, samodzielną produkcję – dwuwymiarowy, paranormalny horror o tytule Oxenfree.

W Oxenfree zwiedzimy wiele dziwacznych miejsc. - Oxenfree – byli pracownicy Telltale Games zapowiadają nową grę - wiadomość - 2015-03-03
W Oxenfree zwiedzimy wiele dziwacznych miejsc.

Ostatni napływ informacji związanych z Telltale Games zdaje się nie mieć końca. Wpierw ogłoszenie współpracy z wytwórnią Lionsgate, chwilę później pierwsze szczegóły dotyczące kolejnego projektu, a teraz kolejne doniesienia, tym razem odnośnie byłych pracowników. Studio Night School, które założyli byli deweloperzy specjalizującego się w interaktywnych nowelach zespołu, przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie pracowali nad własną produkcją i właśnie postanowili ujawnić ją światu przy pomocy krótkiego, choć niezwykle klimatycznego trailera. Oxenfree, bo taki tytuł nosi gra, to paranormalny horror, w którym wcielimy się w Alex – młodą dziewczynę, należącą do grupy nastolatków. Wyjazd na zakończenie szkoły, który od lat stanowił szkolną tradycję, szybko przeradza się jednak w coś znacznie poważniejszego … i bardziej przerażającego.

O samej produkcji nie wiemy jak na razie zbyt wiele. Na ujawnionych materiałach możemy zaobserwować jednak to, jak funkcjonuje m.in. system dialogów, a także kilka sekwencji używania specjalnego radia. To właśnie dzięki niemu wykrywać będziemy pobliskie zjawiska paranormalne, które notorycznie prześladują odwiedzających nadmorskie okolice miasteczka. Całość ma być utrzymana w prostej, choć mrocznej oprawie graficznej, dodatkowo wzbogaconej niezwykle niepokojącą ścieżką dźwiękową. Kolejnych szczegółów dotyczących Oxenfree – takich jak dokładna data premiery czy dostępne platformy - możemy spodziewać się podczas rozpoczynającego się jutro Game Developers Conference.