Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2022, 09:45

Ponoć powstaje kontynuacja gry Obcy: Izolacja i drugi horror Alien [Aktualizacja]

Według Toma Hendersona powstają dwie wysokobudżetowe produkcje osadzone w uniwersum Obcego. Jedną z tych gier ma być kontynuacja Alien: Isolation. AKTUALIZACJA: plotki o twórcach Marathonu.

Źródło fot. Creative Assembly
i

Aktualizacja

Tom Henderson dotarł do nowych informacji, z których wynika, że nad Marathonem ma pracować studio Grasshopper Manufacture Goichiego Sudy, autora m.in. cyklu No More Heroes. Niestety, na kolejne szczegóły i potwierdzenie tej plotki musimy poczekać.

Oryginalna wiadomość (22 listopada 2022 r.)

W Internecie pojawiły się doniesienia na temat nowych gier na licencji Obcego. Wynika z nich, że na ten moment powstają dwie wysokobudżetowe produkcje osadzone w tym uniwersum. Jedną z nich ma być podobno kontynuacja Alien: Isolation.

Wieści te pochodzą od znanego w branży informatora Toma Hendersona. W artykule opublikowanym w serwisie Insider Gaming zdradził on następujące rewelacje.

  1. Pierwszy tytuł nosi roboczą nazwę Marathon. Gra ma trafić na konsole obecnej generacji w okresie świątecznym 2023 roku.
  2. Alien: Isolation ma doczekać się kontynuacji. Projekt ten znajduje się jednak dopiero we wczesnej fazie produkcji lub na etapie wstępnych rozmów. Nie wiadomo również, kto miałby za niego odpowiadać, ale najprawdopodobniej będzie to Creative Assembly, czyli twórcy pierwowzoru.

Źródłem obu przecieków jest ten sam anonimowy człowiek. W przypadku pierwszej informacji przedstawił on dokument na potwierdzenie swojej tezy. Na drugą z rewelacji nie miał jednak żadnego dowodu, dlatego też należy do niej podchodzić z większym dystansem.

Warto mieć na uwadze, że na horyzoncie widnieje jeszcze jedna gra osadzona w uniwersum Obcego. Jest nią „immersyjny horror akcji” o roboczej nazwie Aliens. Za jej opracowanie odpowiadać ma studio Survios, które do tej pory specjalizowało się w pomniejszych produkcjach. Szansa na to, że pracuje nad wysokobudżetowym tytułem, takim jak dwa wspomniane powyżej, jest więc niska.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej