Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2022, 19:30

Nadstawcie uszu, fani Alien: Isolation - Obcy dostanie nowy horror

Zapowiedziano grę Aliens, która jawi się pozycją skierowaną – przynajmniej częściowo – do fanów Obcego: Izolacji. Niestety na razie nie wiemy na jej temat wiele, a premiera wydaje się bardzo odległa.

Spodziewaliście się sequela Alien: Isolation od studia Creative Assembly, a dostaliście „tylko” zapowiedź Hyenas? Mające się ukazać w przyszłym roku izometryczne Aliens: Dark Descent nie trafia w Wasze gusta? Chcecie czegoś mrocznego, tajemniczego i strasznego z Obcym w tytule? Wygląda na to, że dostaniecie – grę na razie znaną pod roboczym tytułem Aliens, którą tworzy znane głównie z produkcji VR (m.in. z Creed: Rise to Glory) studio Survios, we współpracy z firmą 20th Century Games.

Ma to być „immersyjny horror akcji” przeznaczony wyłącznie dla jednego gracza. Z dość lakonicznego opisu zamieszczonego na stronie projektu wynika, że jego protagonistą będzie „zahartowany w bojach weteran, szukający zemsty na ksenomorfach” (co jednakowoż sugeruje mniejszy nacisk na skradanie się, a większy na walkę). Fabuła ma zostać osadzona pomiędzy filmami Obcy: ósmy pasażer Nostromo oraz Obcy: decydujące starcie.

Prace ewidentnie są na wczesnym etapie, gdyż studio Survios poszukuje sporej liczby twórców. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5 i zmierza na PC oraz niesprecyzowane konsole (ze względu na początkową fazę produkcji można założyć, że chodzi wyłącznie o PS5 i XSX/S). Ma też obsługiwać gogle VR.

Na razie nie wiemy nic więcej na jego temat – nie ma też żadnych screenów, nie mówiąc o trailerach – lecz powinno się to zmienić wkrótce, a konkretnie 21 lipca. Wtedy bowiem, na evencie Comic-Con w San Diego, odbędzie się panel „Alien: Expanding a Dark and Frightening Universe”, na którym ma wystąpić Survios.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej