Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2014, 13:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Amazing Spider-Man 2, The Banner Saga) 18/4/14

Dziś piszemy m.in. o rozwiązanym problemie ze znakiem towarowym The Banner Saga, e-booku na licencji gry Watch Dogs, a także niepewnym losie The Amazing Spider-Man 2 w wersji na Xboksa One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Beat Hazard

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Beat Hazard. Dzieło studia Cold Beam Games można aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

The Amazing Spider-Man 2

Jest całkiem prawdopodobne, że gra The Amazing Spider-Man 2 ukaże się na Xboksie One z opóźnieniem lub wersja ta w ogóle nie ujrzy światła dziennego. Firma Activision zdradziła serwisowi VideoGamer, że obecnie pracuje z koncernem Microsoft nad możliwością wydania omawianej produkcji na Xboksie One. Oznacza to, że los tej edycji w tej chwili jest bardzo niepewny. Wiadomo tylko, że The Amazing Spider-Man 2 ukaże się 2 maja w Polsce na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz 3DS-ie.

The Amazing Spider-Man 2 - Wieści ze świata (The Amazing Spider-Man 2, The Banner Saga) 18/4/14 - wiadomość - 2014-04-18
The Amazing Spider-Man 2

Frontier Developments

Studio Frontier Developments (Elite: Dangerous, Zoo Tycoon, LostWinds) zdobyło pełnię praw do marki Elite, wykupując za 5,09 milionów funtów firmę doradczą Professional Practice Automation. Ma to związek z trwającymi pracami nad grą Elite: Dangerous, której pełna wersja powinna ukazać się w tym roku.

The Banner Saga

Firma King porozumiała się z Albertem Ransomem i zespołem Stoic Studio w sprawie praw do wykorzystania znaków towarowych CandySwipe i The Banner Saga. Oba tytuły miały zbytnio kojarzyć się z grą Candy Crush Saga, stworzoną przez koncern King. Ostatecznie strony zażegnały nieporozumienie trwające od początku bieżącego roku.

Watch Dogs

Firma Ubisoft zamierza wydać e-booka Watch Dogs //n/Dark Clouds, towarzyszącego premierze gry Watch Dogs. Dzieło autorstwa Johna Shirleya będzie opowiadać o wydarzeniach mających miejsce po wątku fabularnym znanym z produkcji studia Ubisoft Montreal. E-book zostanie udostępniony w angielskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej oraz hiszpańskiej wersji językowej od 27 maja bieżącego roku.

Steam Greenlight

Firma Valve ujawniła kolejnych 75 gier i programów, które uzyskały „zielone światło” w ramach programu Steam Greenlight, dzięki czemu w przyszłości powinny pojawić się w ofercie Steama. Wśród nich można wymienić takie tytuły jak Get Even, Hunted, czy Hive Jump. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Dark Souls II
 2. Fable Legends
 3. Super Smash Bros.
 4. Styx: Master of Shadows
 5. Prodigy
 6. Feuerwehr 2014 – Die Simulation
 7. Gleisbau-Simulator 2014
 8. Ambulance Simulator 2014

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Risen 3: Władcy tytanów – teaser
 2. Tropico 5 – The Eras trailer
 3. Watch Dogs - //n/Dark Clouds trailer
 4. Call of Duty: Ghosts – Drill Instructor voice pack trailer
 5. Alien: Isolation – dziennik dewelopera – sci-fi w stylu lo-fi (PL)