Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lipca 2018, 12:00

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Trailery Aquamana, Shazama i nowych Fantastycznych Zwierząt - szturm Warner Bros. na Comic-Con

Miłośnicy komiksów i superbohaterów na całym świecie mają powody do radości. Warner Bros. przyjechało na Comic-Con w San Diego wraz z kilkoma trailerami bardzo oczekiwanych produkcji. Pokazano między innymi Aquamana i Godzillę II.

Święto komiksów w San Diego praktycznie za nami, ktoś wybiera się na warszawską edycję? - Trailery Aquamana, Shazama i nowych Fantastycznych Zwierząt - szturm Warner Bros. na Comic-Con - wiadomość - 2018-07-22
Święto komiksów w San Diego praktycznie za nami, ktoś wybiera się na warszawską edycję?

Comic-Con 2018 w San Diego dobiega końca. Jak zwykle podczas imprez tego typu, uczestnicy mogą premierowo zobaczyć trailery wyczekiwanych produkcji. Tego roku w Kalifornii pokazano wiele ciekawych zwiastunów. Widzowie oraz kinomani powinni być ukontentowani ofensywą Warner Bros., które podczas święta komiksów pokazało kilka interesujących pozycji. Oto najnowsze trailery z Comic-Com San Diego.

Shazam

Fani DC mogą już zacierać ręce. Warner Bros. wprowadza do swojego superbohaterskiego uniwersum kolejnego herosa wprost ze stron komiksu. W trailerze filmu Davida F. Sandberga poznajemy chłopca imieniem Billy, który w przedziwnych okolicznościach trafia do innego wymiaru. Tam zostaje obdarzony legendarną mocą i może zmieniać się w dowolnym momencie w Shazama. W materiale nie brakuje humoru i całość wydaje się być fabularnie zbliżona do komiksowego „origin story” bohatera. Okazuje się, że Shazam może jeszcze pełnić znaczącą rolę w DCEU, bowiem jeden z producentów filmu, Peter Safran, przyznał w rozmowie z dziennikarzami Entertainment Weekly, że nie byłby zdziwiony tym faktem, gdyż bohater egzystuje w tym samym świecie co Liga Sprawiedliwości. Premiera w kwietniu przyszłego roku.

Godzilla II: Król potworów

Wizja świata, w którym Tytani są gwarancją utrzymania ciągłości życia, zadebiutuje w kinach w maju 2019 roku. Po sukcesach Godzilli sprzed trzech lat oraz tegorocznego Konga: Wysypy Czaszki przyszedł czas na kolejny film z MonsterVerse Warnera. W nadchodzącej produkcji zobaczymy jak Godzilla będzie musiał stawić czoło jednym z najpopularniejszych potworów w historii popkultury. Będziemy świadkami ponownego powstania starożytnych Tytanów (tak nazywane są pradawne istoty) i ich walki o dominację na świecie. Z założenia ludzkość nie dostanie na starcie zbyt wielkich szans na przetrwanie. Za reżyserię odpowiada Michael Dougherty, który ma w dorobku m.in. Supermana z 2006 roku oraz X-Menów 2 z 2003 roku.

Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Kiedy w 2011 roku miłośnicy filmów o nastoletnim czarodzieju dostali drugą część Insygniów Śmierci, wszystkim wydawało się, że pewna epoka dobiegła końca. Szybko okazało się jednak, że świat wykreowany przez J.K. Rowling jest na tyle pojemny, że interesujące przygody nie kończą się na Harrym Potterze. Pokazaniem magicznego świata w ruchu ponownie postanowił zająć się David Yates. I tak powstała pierwsza część (z zaplanowanych pięciu) Fantastycznych Zwierząt, która trafiła do kin w 2016 roku. Dziś możemy już obejrzeć trailer drugiej, której akcja toczy się kilka miesięcy po zdemaskowaniu Gellerta Grindelwalda. Niestety dla wszystkich czarodziejów nieczystej krwi oraz mugoli, owy osobnik uciekł z niewoli i nadal chce władzy. Oczywiście jedyną osobą, która może go powstrzymać, jest jego dawny przyjaciel, Albus Dumbledore. I ponownie największy czarodziej na świecie będzie potrzebował pomocy... chłopca, by rozprawić się z zagrożeniem. W zwiastunie widzimy mroczną wizję Londynu, która posiadaczom PlayStation 4 może skojarzyć się z grą Bloodborne. Film wejdzie do kin 16 listopada bieżącego roku.

Aquaman

Zestawienie rozpoczęliśmy od DC i na nim skończymy. Jasona Momoę w roli Aquamana mogliśmy oglądać już chociażby w Lidze Sprawiedliwości. Tym razem stanie on przed trudnym zadaniem zaprowadzenia pokoju pomiędzy lądem a głębinami, w których jego brat sposobi się do wypowiedzenia wojny światu. Za reżyserię odpowiada James Wan, znany m.in. z dwóch części Obecności. Na ekranie, prócz wspomnianego Jasona Momoy, zobaczymy także Willema Dafoe’a, Amber Heard oraz Patricka Wilsona. Premierę zaplanowano na 21 grudnia tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros
  2. Iron Fist, Doctor Who i Nightflyers ze zwiastunami na Comic-Con