Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2018, 10:40

autor: AlexB

Bohaterowie i przestępcy na nowym zwiastunie Spider-Mana od Insomniac Games

Insomniac Games zaprezentowało nowy zwiastun Spider-Mana na PlayStation 4. Tym razem skupia się on przede wszystkim na stronie fabularnej gry. Ponadto zaprezentowano specjalne wydania konsoli, malowaniem nawiązujące do pajęczego superbohatera. Tytuł zadebiutuje 7 września bieżącego roku.

Wczoraj rozpoczęła się kolejna edycja konwentu Comic-Con: San Diego. Jak co roku do południowej Kalifornii zjechali twórcy i miłośnicy komiksów, filmów i szeroko pojętej fantastyki. Na imprezie nie zabrakło również przedstawicieli deweloperów robiących gry. Wśród nich znalazła się delegacja studia Insomniac Games, która zaprezentowała nowy zwiastun swojego Spider-Mana, który będzie miał premierę już 7 września wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Można go obejrzeć poniżej.

SPIDER-MAN W SKRÓCIE:
  • Producent: Insomniac Games;
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • Platforma docelowa: PlayStation 4;
  • Premiera: 7 września 2018;
  • Wersja językowa: m.in. polska.

Trailer opublikowany przez Insomniac Games przy okazji Comic-Conu skupia się przede wszystkim na fabule i bohaterach nadchodzącego Spider-Mana. Sytuacja w nim przedstawiona nie wygląda zbyt różowo. Nowy Jork nękają ataki superprzestępców, takich jak Vulture, Scorpion, Rhino, Electro czy rzecz jasna Mister Negative, który wydaje się grać główne skrzypce w całej tej maskaradzie, a w tle przewija się złowieszczy Norman Osborn (czytelnikom komiksów znany również jako Zielony Goblin). Na szczęście Peter Parker (i jego pajęcze alter ego) nie będzie musiał sprzątać całego bałaganu samotnie. W krucjacie pomogą mu dziennikarka Daily Bugle, a prywatnie jego ukochana, Mary Jane Watson oraz Miles Morales, czyli Spider-Man z marvelowskiego uniwersum Ultimate. Chłopaka mogliśmy zobaczyć już na zwiastunie pokazanym podczas ubiegłorocznego Paris Games Week, lecz wydaje się, że jego rola będzie większa niż mogło się nam wówczas wydawać. Czyżby Insomniac Games chciało powtórzyć ryzykowny manewr Hideo Kojimy z Metal Gear Solid 2 i w pewnym momencie fabuły Morales zastąpi Parkera w roli popularnego herosa ze stajni Marvela? Z pewnością byłby to interesujący zwrot akcji.

Powyższy trailer uspokaja również fanów klasycznego stroju Spider-Mana – z całą pewnością będzie on obecny w grze.

Biegać, skakać, latać, pływać (?), w tańcu, w ruchu wypoczywać! - Bohaterowie i przestępcy na nowym zwiastunie Spider-Mana od Insomniac Games - wiadomość - 2018-07-20
Biegać, skakać, latać, pływać (?), w tańcu, w ruchu wypoczywać!

Sam trailer to jednak nie wszystko. Podczas Comic-Con: San Diego firma Sony zaprezentowała specjalne wersje konsol PlayStation 4, zarówno standardowej Slim, jak i Pro, tematycznie związanych ze Spider-Manem. Są one pomalowane na czerwono (lub, jak chcą tego producenci, „niesamowicie czerwono”), a na ściance frontowej dumnie prezentuje się duży symbol pająka. Oba wyjątkowe wydania platformy Japończyków zadebiutują wraz z premierą gry, czyli 7 września. Superbohaterskie PlayStation 4 Pro z dyskiem 1 TB będzie kosztowało 399,99 dolarów (około 1487 złotych).

Fanom komiksów Marvela i superbohaterów ogólnie nie pozostaje zatem nic innego, jak wrócić do odliczania dni pozostałych do debiutu Spider-Mana od Insomniac Games. Pozostało ich już tylko 49. By umilić oczekiwanie, możecie jeszcze raz rzucić okiem na efektowne gameplaye zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spider-Man

Spider-Man