Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2018, 18:45

autor: Serek

Raport finansowy Microsoftu. Gigant z Redmond ma się dobrze

Microsoft opublikował raport finansowy za czwarty kwartał roku fiskalnego 2018, czyli drugi kwartał bieżącego roku. Z danych wynika, że firma może zaliczyć ostatnie miesiące do udanych. Udało jej się zwiększyć przychód całkowity o 17% względem poprzedniego roku.

Gigant z Redmond wciąż świetnie sobie radzi. - Raport finansowy Microsoftu. Gigant z Redmond ma się dobrze - wiadomość - 2018-07-21
Gigant z Redmond wciąż świetnie sobie radzi.

Firma Microsoft opublikowała swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał roku fiskalnego 2018 (drugi kwartał bieżącego roku kalendarzowego). Gigant z Redmond, wbrew wcześniejszym prognozom, radzi sobie bardzo dobrze. Z udostępnionych danych wynika, że Microsoft uzyskał o 17% większy przychód całkowity niż w zeszłym roku.

Co istotne dla graczy, firma zaliczyła wzrost przychodów z sektora gier o 39%. Przede wszystkim dzięki mocnym tytułom producentów zewnętrznych zwiększyły się również zyski z Xboksa, tym razem o 36%. Natomiast cały przychód z segmentu gamingowego wzrósł o 643 miliony dolarów. Ma to swoje przełożenie w liczbie użytkowników Xbox Live, która wynosi obecnie już 57 milionów osób.

Liczba użytkowników Xbox Live wciąż rośnie, chociaż trzeba pamiętać, że składają się na nią gracze konsolowi, pecetowi oraz mobilni. - Raport finansowy Microsoftu. Gigant z Redmond ma się dobrze - wiadomość - 2018-07-21
Liczba użytkowników Xbox Live wciąż rośnie, chociaż trzeba pamiętać, że składają się na nią gracze konsolowi, pecetowi oraz mobilni.

Włodarze oraz pracownicy Microsoftu zdecydowanie mają powody do radości, bowiem z dniem 30 czerwca 2018 roku firma zamknęła rozliczenie za rok podatkowy i może pochwalić się niezłym wynikiem. Przychód wyniósł 110 miliardów dolarów, zaliczając przy tym wzrost o 14% względem poprzedniego roku, a łączny dochód za rok wyniósł 35.1 mld dolarów.

Prócz segmentu gamingowego, wzrosły również przychody wygenerowane przez inne działy firmy. Sekcja odpowiedzialna między innymi za pakiet Office oraz Linkedln osiągnęła przychód 9,7 mld dolarów i wzrost o 13%. 9,6 mld dolarów przyniosły usługi oparte na chmurze. Taki wynik udało się osiągnąć głównie dzięki wzrostowi przychodów z Azure aż o 89%.

Jeżeli chodzi o obszar związany z grami, to Microsoft od dłuższego czasu stara się nadrobić zaległości, prowadząc mądre działania marketingowe, i uszczknąć coś dla siebie z konsolowego tortu wpływów. Gigant z Redmond umożliwia posiadaczom konsol Xbox One cross-play z PC-tami czy Nintendo Switch. Do tego od dawna przyzwyczaił abonentów Xbox Live do wstecznej kompatybilności. Jak widać te decyzje pozytywnie wpłynęły na sprzedaż gier oraz usług na Xboksie, a to przełożyło się na dobre wyniki finansowe.

  1. Oficjalna strona Microsoftu
  2. Ultimate Game Sale
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.