Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2018, 10:21

Remedy: Microsoft nie chce kontynuacji Alana Wake’a i Quantum Break

Choć Alan Wake i Quantum Break zdobyły serca wielu fanów, Remedy i Microsoft najwyraźniej nie planują ich kontynuacji.

Aktualizacja: Oficjalne konto Remedy Entertainment na Twitterze dokonało sprostowania w całej sprawie. Okazuje się bowiem, że prawa do marki Alan Wake w rzeczywistości nie należą do Microsoftu, a do Finów właśnie. Niestety nie zdradzono, czy ten fakt realnie zwiększa szanse na rychły powrót Alana.

Fińskie studio Remedy Entertainment znane jest dzięki grom z serii Max Payne oraz powstałym przy współpracy z Microsoftem Quantum Break oraz Alan Wake. Przy okazji wywiadu udzielonego GamesIndustry.biz, który dotyczył ich nadchodzącej gry - Control, przedstawiciele studia mogli wypowiedzieć się na temat kontynuacji niektórych swoich produkcji.

Prawdopodobnie nie poznamy dalszych losów Alana Wake’a. - Remedy: Microsoft nie chce kontynuacji Alana Wake’a i Quantum Break - wiadomość - 2018-07-20
Prawdopodobnie nie poznamy dalszych losów Alana Wake’a.

Finowie bardzo chcieliby zapewnić graczom sequel Alana Wake’a i Quantum Break, jednak na przeszkodzie stoi Microsoft, który posiada prawa do tytułu. Prezes Remedy, Tero Virtala, twierdzi, że zarówno Alan Wake, jak i Quantum Break planowane były jako początki „długoterminowych” serii. Twórcy bardzo przyłożyli się do stworzenia wiarygodnych światów i ciekawych bohaterów, z których chciano skorzystać przy wymyślaniu nowych historii.

Microsoft nie chce jednak ciągnąć dalej żadnej z tych marek, mimo że ich zakończenia zostawiają furtkę do kontynuowania fabuły. Choć Quantum Break swego czasu okrzyknięty został najlepiej sprzedającą się nową marką Microsoftu, amerykańska korporacja najwidoczniej liczyła na większy sukces finansowy, szczególnie biorąc pod uwagę długi czas produkcji gry.

W nowej grze Remedy będziemy kontrolować otoczenie specjalną bronią. - Remedy: Microsoft nie chce kontynuacji Alana Wake’a i Quantum Break - wiadomość - 2018-07-20
W nowej grze Remedy będziemy kontrolować otoczenie specjalną bronią.

Nic zatem dziwnego, że Remedy zależy na posiadaniu pełnych praw do swoich kolejnych tytułów. Control powstaje przy współudziale firmy 505 Games i został po raz pierwszy pokazany na tegorocznych targach E3 odbywających się w Los Angeles. W grze wcielimy się w Jesse Faden, dyrektorkę tajnej agencji, która została zaatakowana przez tajemnicze siły nie z tego świata. Dzięki specjalnej broni gracze mają sprawować tytułową kontrolę nad otaczającą ich rzeczywistością.

Control będzie dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł ma zadebiutować w przyszłym roku.