Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 19:29

autor: Ender

Remedy pracuje nad dwiema nowymi grami - ale Alan Wake 2 nie jest żadną z nich

Remedy Entertainment, odpowiadające za gry Alan Wake, Max Payne i Quantum Break, pracuje nad zupełnie nowymi tytułami, które potencjalnie mają szansę zamienić się w serie. Natura projektów pozostaje tajemnicą, ale mają one zachować charakterystyczny styl dewelopera. Żaden z nich nie jest jednak związany z serią Alan Wake.

Na oficjalnej stronie fińskiego studia Remedy Entertainment, znanego dzięki wydanemu w tym roku Quantum Break, a także seriom Alan Wake i Max Payne, pojawiła się notka opisująca plany deweloperów na najbliższe lata. Nieco więcej szczegółów na ten temat znalazło się jednak w obszernym wywiadzie z deweloperami, który opublikowany został przez serwis Polygon. Twórcy ponownie chwalą się, że Quantum Break odniosło sukces na konsoli Xbox One, zyskując tytuł najlepiej sprzedającej się nowej marki wydanej przez Microsoft Studios. Dodają równocześnie, że wciąż pracują nad aktualizacjami dla pecetowej edycji gry, która trafiła do sprzedaży w kompletnie niedopuszczalnym stanie i nadszarpnęła zaufanie wielu fanów.

Studio zostało założone w 1995 roku - Studio Remedy pracuje nad dwoma nowymi grami, ale nie nad Alanem Wake 2 - wiadomość - 2016-06-08
Studio zostało założone w 1995 roku

Największe zmiany, które dotknęły ostatnio Remedy, dotyczą struktury tego liczącego sobie sto trzydzieści osób zespołu. Został on podzielony na dwie drużny, z których każda zajmuje się niezapowiedzianą jeszcze, zupełnie nową marką. Prace nad pierwszym z dwóch projektów posuwają się w zadowalającym tempie, a deweloperom pomaga w tym partner/wydawca, którym co ciekawe, nie jest Microsoft. Druga gra znajduje się na razie jedynie we wczesnej fazie koncepcyjnej. Wewnętrzna restrukturyzacja firmy ma przyspieszyć prace i zdywersyfikować jej katalog produkcji. Obie produkcje mają być wysokobudżetowymi tytułami, z których słynie studio. Jak zwykle autorzy przykładać będą dużą wagę do warstwy narracyjnej, zachowując i rozwijając styl znany np. z Alana Wake'a. Nie oznacza to jednak, że będziemy mieli ponownie do czynienia z shooterami. Remedy chce spróbować swoich sił w innych gatunkach, sięgając po nowe grupy odbiorców.

Twórcy dodają, że informacje o nowych grach jeszcze przez długi czas będą trzymane w tajemnicy i nie powinniśmy spodziewać się ich na tegorocznych targach E3 czy gamescom. Remedy nie pracuje w tej chwili nad drugą częścią Alana Wake'a, ale studio nie wyklucza, że w przyszłości może się to zmienić. W zamian za to producenci szukają innych mediów, w których mogą opowiedzieć nowe historie z uniwersum gry. Mowa tu o komiksach, serialach telewizyjnych czy książkach.

  1. Oficjalna strona studia Remedy Entertainment