Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 19:38

autor: Draug

Watch Dogs 2 oficjalnie zapowiedziane – zobacz pierwsze zwiastuny i fragmenty rozgrywki

Firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała grę Watch Dogs 2. Tym razem trafimy do San Francisco i wcielimy się w młodego Marcusa Hollowaya, który należy do walczącej z systemem grupy Dedsec. Rozgrywka zaoferuje m.in. bogatsze opcje hakowania, nowe gadżety i rozbudowany moduł multiplayerowy. Premiera nastąpi 15 listopada na PC, PS4 i XOne.

Wreszcie doczekaliśmy się jednej z najbardziej oczekiwanych zapowiedzi tego roku. Firma Ubisoft ujawniła oficjalnie Watch Dogs 2 – kontynuację sandboksowej gry akcji TPP z 2014 roku, która miała być pogromcą serii Grand Theft Auto. Z „jedynką” nie do końca się udało, ale w „dwójce” twórcy planują sporo ulepszeń. Podobnie jak poprzednio, trafimy do otwartego świata, a podstawową mechaniką w rozgrywce – odróżniającą Watch Dogs od konkurencji – będzie możliwość hakowania otoczenia. Można już składać zamówienia przedpremierowe na ten tytuł. Tak jak w przypadku pierwszej części, za jego produkcję odpowiada w głównej mierze studio Ubisoft Montreal.

Wygląda na to, że Watch Dogs 2 będzie trochę bardziej wesołe niż „jedynka”. - Watch Dogs 2 oficjalnie zapowiedziane – zobacz pierwsze zwiastuny i fragmenty rozgrywki - wiadomość - 2016-06-08
Wygląda na to, że Watch Dogs 2 będzie trochę bardziej wesołe niż „jedynka”.

Tak jak głosiły plotki, tym razem akcja będzie toczyła się w mieście San Francisco. Wcielimy się w Marcusa Hollowaya – członka grupy Dedsec, która stawia sobie za cel walkę z systemem ctOS… a zarazem dobrą zabawę. Tym samym możemy spodziewać się nieco lżejszego klimatu niż w Chicago, które oglądaliśmy oczami ponurego mściciela. Twórcy stawiają sobie za punkt honoru uczynienie wirtualnego świata jeszcze bardziej żywym. Postacie niezależne mają wchodzić ze sobą w bardziej złożone interakcje, np. nasyłać policję na siebie nawzajem.

Innowacje nie ominą też mechaniki hakowania. Ludźmi, pojazdami i innymi elementami otoczenia będzie dało się manipulować na większą liczbę sposobów. Np. nic nie stanie na przeszkodzie, by przejąć bezpośrednią kontrolę nad stojącym obok wózkiem widłowym i staranować nim radiowóz. W grze znajdzie się też „masowe hakowanie”, czyli wpływanie na wiele urządzeń naraz (np. smartfony wszystkich przechodniów). Ponadto Marcus będzie miał do dyspozycji gadżety takie jak latający dron i zdalnie kierowany samochodzik oraz broń stworzoną przy użyciu drukarki 3D. No i bohaterowi nieobcy jest parkour.

Watch Dogs 2 jest oferowane w trzech edycjach kolekcjonerskich, a najbogatsza z nich – The Return of Dedsec – kosztuje 139,99 euro i zawiera:

  • specjalną, 27-centymetrową figurkę Marcusa
  • replikę czapki i chusty bohatera
  • artbook
  • mapę San Francisco
  • naklejki na laptopa
  • litografie
  • przepustkę sezonową, bonusową misję i dwa pakiety personalizacyjne w grze

Ponadto Watch Dogs 2 znacząco rozbuduje moduł wieloosobowy. Nie ujawniono szczegółów na ten temat, ale deweloper zapowiada, że umożliwi „bycie połączonym z przyjaciółmi w kampanii solowej”, a także korzystanie z „zupełnie nowego doświadczenia multiplayerowego”, obejmującego aktywności zarówno kooperacyjne, jak i rywalizacyjne. Oprócz tego twórcy obiecują m.in. swobodę w przechodzeniu misji (brutalnie lub skradankowo) oraz poprawiony model jazdy.

Watch Dogs 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a premiera gry ma nastąpić 15 listopada bieżącego roku. Więcej materiałów – a zwłaszcza zapisów rozgrywki – zobaczymy podczas targów E3.