Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 19:42

Zapowiedziano Deus Ex GO - Adam Jensen tego lata zadebiutuje na urządzeniach mobilnych

W lecie na urządzenia mobilne trafi Deus Ex GO - kolejna odsłona logicznej serii GO, przenoszącej najważniejsze marki należące do firmy Square Enix na tablety i smartfony.

Był już Hitman GO, który w 2014 roku zebrał bardzo dobre oceny, była też Lara Croft GO, przyjęta jeszcze cieplej przez graczy oraz recenzentów. Teraz zaś Square Enix zapowiedziało, że portfolio ich mobilnych produkcji, bazujących na najbardziej znanych markach firmy, wkrótce wzbogaci się o Deus Ex GO. Tytuł ten pojawi się na smartfonach oraz tabletach jeszcze tego lata, a jego pierwszy zwiastun możecie zobaczyć powyżej.

Jak zaprezentowały Hitman GO oraz Lara Croft GO, zmiana tradycyjnej formuły serii na urządzeniach mobilnych nie zawsze jest zmianą na gorsze. - Zapowiedziano Deus Ex GO - Adam Jensen już tego lata zadebiutuje na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2016-06-08
Jak zaprezentowały Hitman GO oraz Lara Croft GO, zmiana tradycyjnej formuły serii na urządzeniach mobilnych nie zawsze jest zmianą na gorsze.
Zapowiedziano Deus Ex GO - Adam Jensen już tego lata zadebiutuje na urządzeniach mobilnych - ilustracja #3

Pierwsze pogłoski o Deus Ex GO było słychać już parę miesięcy temu. Pod koniec marca Square Enix zarejestrowało bowiem domenę dla tej produkcji. Co jednak ciekawe, wraz z nią pojawiły się także trzy inne tytuły: Just Cause GO, Life is Strange GO oraz Thief GO. Najwidoczniej kolejne najważniejsze marki firmy również trafią wkrótce na urządzenia mobilne.

Z trwającego zaledwie dwadzieścia sekund filmiku oczywiście trudno cokolwiek wywnioskować. Widzimy jednak, że ponownie wcielimy się w Adama Jensena, a i stylistyka w dużej mierze będzie podobna do tego, czego mieliśmy okazję doświadczyć w Buncie ludzkości. Gra, co jest już tradycją w serii GO, skupi się na łamigłówkach, rozwiązywanych przy pomocy hakowania, walki oraz ulepszeniach głównego bohatera. Jak twierdzi Patrick Naud, szef studia Square Enix Montreal, nowa odsłona cyklu będzie rozwijała idee z mobilnych wersji Hitmana oraz Tomb Raidera: „Naszym celem jest pójście o krok dalej w kwestii oprawy wizualnej oraz projektu, co pozwoli na dostarczenie świeżej, zrewolucjonizowanej formuły gry logicznej”. W kilka miesięcy po premierze Deus Ex GO deweloper wypuści także edytor poziomów. Jeśli kanadyjski zespół rzeczywiście zdoła stworzyć tytuł lepszy od Hitman GO oraz Lara Croft GO, fanów mobilnych produkcji czeka nie lada gratka.

  1. Oficjalna strona internetowa uniwersum Deus Ex
  2. Recenzja gry Lara Croft GO – perełka w klimacie pierwszych odsłon Tomb Raidera