Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 20:25

autor: Arantasar

The Elder Scrolls V: Skyrim - The Definitive Edition już pod koniec listopada?

Brytyjski sklep internetowy base.com umieścił w swojej ofercie pozycję o nazwie The Elder Scrolls V: Skyrim - The Definitive Edition. Według danych na stronie odświeżona wersja gry ma pojawić się na rynku 23 listopada. Sprawa powinna wyjaśnić się podczas konferencji firmy Bethesda, która odbędzie się 13 czerwca o godzinie 4:00 w ramach targów E3.

Kolejne źródło zdaje się potwierdzać plotki dotyczące domniemanego powstawania odświeżonej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Tym razem w ofercie brytyjskiego sklepu internetowego base.com pojawiła się pozycja o nazwie The Elder Scrolls V: Skyrim – The Definitive Edition. Platformy docelowe to konsole Xbox One i PlayStation 4. Co ważne, według danych na stronie remaster ma ukazać się 23 listopada. Byłby to kolejny przypadek, gdy firma Bethesda ujawnia prace nad tytułem niedługo przed jego premierą. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku gry Fallout 4, która została zapowiedziana na ubiegłorocznych targach E3, a ukazała się w połowie listopada 2015 roku. Wpis sugeruje także utrzymanie nazewnictwa. Gra Dishonored w odświeżonej edycji uwzględniającej konsole ósmej generacji była wydana jako Dishonored: Definitive Edition.

Czy do Skyrim wrócimy już w listopadzie? - Remaster gry The Elder Scrolls V: Skyrim już pod koniec listopada? - wiadomość - 2016-06-08
Czy do Skyrim wrócimy już w listopadzie?

Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu informacja ze strony sklepu jest wiarygodna. Oferta nie zawiera żadnych grafik. Możliwe, że to serwis base.com zasugerował się wcześniejszymi plotkami i na zapas przygotował rekord w swoich bazach danych. Do tej pory o rzekomych pracach studia Bethesda nad remasterem Skyrima informował użytkownik Shinobi602, który wcześniej już wiele razy zdradzał plany firm z branży gier wideo, oraz Enter the Dragon Punch z forum NeoGAF. Odświeżona wersja – oprócz podrasowanej grafiki – ma zawierać wszystkie opublikowane dodatki DLC oraz wsparcie dla modyfikacji.

Oferta sklepu base.com - Remaster gry The Elder Scrolls V: Skyrim już pod koniec listopada? - wiadomość - 2016-06-08
Oferta sklepu base.com

Część społeczności nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw. Pojawiają się głosy, że gra The Elder Scrolls V: Skyrim, która została wydana w 2011, nie jest jeszcze na tyle stara, by potrzebowała odświeżenia. Szczególnie jeśli uwzględnimy powstałe przez ten czas modyfikacje, które znacząco podnoszą poziom graficzny produkcji studia Bethesda. Gracze sugerują, że z cieplejszym przyjęciem spotkałaby się informacja o pracach nad kolejną częścią cyklu lub remasterem którejś z wcześniejszych odsłon, np. The Elder Scrolls III: Morrowind.

Oficjalnego rozwiązania zagadki możemy spodziewać się podczas rozpoczynających się w niedzielę targów E3. Konferencja amerykańskiego dewelopera i wydawcy odbędzie się 13 czerwca o godzinie 4:00 nad ranem czasu polskiego. Inne gry, które mogą pojawić się podczas prezentacji to Dishonored 2, Wolfenstein: The New Order 2 oraz Prey 2, której ma być bliżej do System Shocka 2, niż do pierwszej części, wydanej w 2006 roku. Szczegółowy harmonogram całego wydarzenia oraz linki do poszczególnych transmisji możecie znaleźć pod tym adresem.