Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2016, 10:12

autor: Góral

Nadchodzi remaster gry The Elder Scrolls V: Skyrim?

Na kilka dni przed konferencją firmy Bethesda Softworks na targach E3, w sieci pojawiły się plotki głoszące rychłą zapowiedź zremasterowanej wersji słynnego RPG The Elder Scrolls V: Skyrim. Wspomina się też o Prey 2 i pecetowej wersji Sunset Overdrive.

13 czerwca o godzinie 4:00 odbędzie się konferencja firmy Bethesda Softworks organizowana przy okazji targów E3, na której najpewniej doczekamy się największej liczby niespodzianek z wszystkich tego typu eventów (ich listę znajdziecie tutaj). Niewykluczone, że jednym z sekretów wydawcy jest remaster The Elder Scrolls V: Skyrim. Źródłem plotek jest informator Shinobi602, który już wiele razy przedwcześnie zdradzał plany firm z branży gier wideo, oraz Enter the Dragon Punch z forum NeoGAF, zapowiadający też nadejście PC-towej wersji Sunset Overdrive i nie tylko. Nowe wydanie słynnego RPG oferować ma oczywiście ulepszoną oprawę graficzną, wszystkie wypuszczone dodatki oraz wsparcie modyfikacji.

The Elder Scrolls V: Skyrim w listopadzie obchodzić będzie piąte urodziny. - Nadchodzi remaster gry The Elder Scrolls V: Skyrim? - wiadomość - 2016-06-07
The Elder Scrolls V: Skyrim w listopadzie obchodzić będzie piąte urodziny.

Czego jeszcze możemy się spodziewać na konferencji Bethesdy? Shinobi twierdzi, że pojawi się na niej całkowicie odmieniony Prey 2, mający rzekomo inną nazwę i wiele wspólnego z kultowym System Shockiem. Oprócz tego być może zostanie zaprezentowany Wolfenstein: The New Order 2, najpewniej Dishonored 2 oraz kolejny dodatek do The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Wszystko to jednak tylko nasze przewidywania, gdyż tak naprawdę wydawca nie ujawnił do dziś niczego konkretnego.

Nadchodzi remaster gry The Elder Scrolls V: Skyrim? - ilustracja #2

The Elder Scrolls V: Skyrim ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych w 2011 roku. Tytuł swego czasu zrobił wielką furorę, sprzedając się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z ostatnich łowców smoków. Gdy wydawało się, że profesja ta nie ma już większego znaczenia, gdyż potężne stworzenia od dawna nie były przez nikogo widziane, tak pewnego dnia nastąpił ich powrót. Tytuł powszechnie uznawany jest za jedną z najważniejszych gier z gatunku RPG.