Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2016, 09:55

autor: Entelarmer

Dead Rising 4 oraz State of Decay 2 pojawią się na E3 2016?

Niewykluczone, że na targach E3 zostaną ujawnione kontynuacje dwóch serii z zombie w rolach głównych - State of Decay 2 oraz Dead Rising 4. Ten ostatni ma być tytułem ekskluzywnym na platformy firmy Microsoft i stanowić odświeżoną wersję pierwszej odsłony cyklu.

Minęło nieco czasu od premiery ostatniej odsłony serii Dead Rising, przedstawiającej na wesoło apokalipsę z zombie w roli głównej. Owszem, rok temu doczekaliśmy się ekranizacji cyklu, nieprzesadnie ciepło przyjętej przez krytyków, ale najwyraźniej udanej, skoro w lutym zapowiedziano jej kontynuację (światowa premiera nastąpi 20 czerwca). Tymczasem w sieci zaczęły pojawiać się pogłoski na temat wydania czwartej części nieumarłej serii, zapoczątkowane przez doniesienia serwisu ThisGenGaming o planach zapowiedzenia Dead Rising 4 na tegorocznych E3. Później jako dowód dodano obrazki: jeden z plakatem (widoczny poniżej) oraz kilka wyglądających na zrzuty ekranu. Według informacji serwisu, tytuł ma być prawdopodobnie odświeżoną wersją pierwszego Dead Rising, z dodanym trybem kooperacji, a twórcy porzucili autorski silnik na rzecz Unreal Engine 4. Na remake jedynki wskazywałaby postać widoczna na ujawnionych obrazkach, którą zdaje się być główny bohater tamtego tytułu – Frank West.

Rzekomy plakat Dead Rising 4 z głównym bohaterem jedynki zdaje się potwierdzać pogłoski o odświeżeniu pierwszej części serii. - Dead Rising 4 oraz State of Decay 2 pojawią się na E3 2016? - wiadomość - 2016-06-07
Rzekomy plakat Dead Rising 4 z głównym bohaterem jedynki zdaje się potwierdzać pogłoski o odświeżeniu pierwszej części serii.

ThisGenGame nie jest bynajmniej odosobniony w tego typu doniesieniach, bowiem niedługo po ich opublikowaniu swoje trzy grosze dołożyła dwójka internautów na Twitterze: pracownik serwisu Kotaku Jason Schreier oraz „wtajemniczony” użytkownik forum NeoGAF ekim. Według tego drugiego, akcja Dead Rising 4 ma rozgrywać się w okresie Bożego Narodzenia i prawdopodobnie zwiedzimy nie tylko galerię handlową z jedynki, lecz także jej okolice. Tryb kooperacji pozwoli na wspólną grę maksymalnie czterem graczom, a sam tytuł – podobnie jak trójka – ukaże się wyłącznie na platformy firmy Microsoft: konsolę Xbox One oraz komputery z systemem Windows 10. Mniej informacji przekazał Schreier, ale ujawnił, że motyw „śmierci” będzie mocno obecny na konferencji giganta z Redmond na E3, jako że oprócz czwartego Dead Rising pojawi się również State of Decay 2. Tę ostatnią produkcję potwierdził też inny użytkownik NeoGAF o pseudonimie Enter the Dragon Punch, który w związku z tweetem Schreiera zdradził, że gra nie pójdzie śladami poprzedniczki i będzie produkcją stricte sieciową (jedynka nie oferowała trybu wieloosobowego).

Przypominamy, by podchodzić do tego typu doniesień ze sporą dozą nieufności. Zarówno Kotaku, jak i NeoGAF wielokrotnie były źródłem potwierdzonych informacji, ale nie przesądza to o prawdziwości tych plotek. Jako że do E3 2016 pozostał niecały tydzień, nie będziemy musieli długo czekać na ich ostateczne potwierdzenie.

Czwarte Dead Rising to nie jedyny tytuł z nieumarłymi, który ma pojawić się na tegorocznych E3. - Dead Rising 4 oraz State of Decay 2 pojawią się na E3 2016? - wiadomość - 2016-06-07
Czwarte Dead Rising to nie jedyny tytuł z nieumarłymi, który ma pojawić się na tegorocznych E3.