Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 lutego 2016, 18:46

autor: Paweł Krzystyniak

Dead Rising: Endgame - sequel Watchtower zadebiutuje w tym roku

Ubiegłoroczne Dead Rising: Watchower doczeka się kolejnej części, opatrzonej podtytułem Endgame. Do obsady dołączy między innymi Billy Zane i Marie Avgeropoulos.

Dead Rising: Endgame, sequel Watchtower zadebiutuje w tym roku - ilustracja #1

W ubiegłym roku zadebiutowała ekranizacja Dead Rising, opatrzona podtytułem Watchtower. Film opowiadał o losach grupy osób, które walczą o życie po wybuchu epidemii zombie. Produkcja ta nie spotkała się z uznaniem krytyków, ale jej wyniki musiały okazać się przyzwoite – na tyle, że zdecydowano się na stworzenie sequelu. Ten nazywał się będzie Dead Rising: Endgame i podobnie jak poprzedni film nie trafi do kin, a zamiast tego w dniu premiery pojawi się on na platformie streamingowej Sony o nazwie Crackle. Dokładna data debiutu filmu nie jest znana, chociaż pierwsze zapowiedzi wskazują na to, że możliwość zapoznania się z tą produkcją dostaniemy stosunkowo niedługo, bo już tego lata. W roli głównej po raz kolejny wystąpić ma Jesse Metcalfe jako Chase Carter.

Ujawniono też, że do obsady dołączy Billy Zane - aktor znany przede wszystkim z roli Caledon Hockleya w filmie Titanic. Wcieli się on w rolę okrutnego naukowca, który zajmuje się eksperymentowaniem na osobach zarażonych wirusem. Poza nim ogłoszono też udział w filmie aktorki Marie Avgeropoulos (The 100), hakerki, a także obiektu miłosnych zainteresowań głównego bohatera.

Dead Rising: Endgame to nie jedyna filmowa produkcja oparta na grach komputerowych, która zadebiutuje w tym roku. W czerwcu czeka nas premiera filmu Warcraft, zaś pod koniec roku ekranizacja Assassin’s Creed z Michaelem Fassbenderem.