Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2016, 15:14

Jeszcze poczekamy na spadkobiercę MDK. Prace nad First Wonder przerwane

Studio Rogue Rocket Games ujawniło, że prace nad grą First Wonder zostały przerwane. Osoby, które wsparły projekt finansowo, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy, zaś działanie studia zostaje czasowo zawieszone.

Może i dla fanów Giants: Obywatel Kabuto oraz MDK zapowiedziane w ubiegłym roku First Wonder było gratką nie do przegapienia, ale większość graczy chyba nie podzielała tego entuzjazmu. Studio Rogue Rocket Games próbowało w październiku zdobyć fundusze na swój projekt przez zbiórkę w serwisie Kickstarter, jednak nie potrafiło osiągnąć wyznaczonej kwoty pół miliona dolarów. Nic więc dziwnego, że choć deweloperzy jeszcze niedawno zarzekali się, że nie porzucają gry, teraz jej produkcja została wstrzymana.

Twórcy nie potrafili przyciągnąć do swojego dzieła również tych graczy, którzy nie byli fanami MDK ani Giants. - Jeszcze poczekamy na spadkobiercę MDK. Prace nad First Wonder przerwane - wiadomość - 2016-02-20
Twórcy nie potrafili przyciągnąć do swojego dzieła również tych graczy, którzy nie byli fanami MDK ani Giants.

Tą nieprzyjemną informację przekazano mailem (którego pełną treść możecie przeczytać pod tym adresem) wszystkim osobom, które wsparły Rogue Rocket Games. Twórcy tłumaczą się problemami finansowymi – nieudana kampania na Kickstarterze nie tylko nie dostarczyła im funduszy, ale i pokazała potencjalnym wydawcom, że gra nie cieszy się dostatecznym zainteresowaniem. Przez taki obrót spraw większość pieniędzy na projekt szło z kieszeni deweloperów, co na dłuższą metę okazało się zbyt dużym wysiłkiem finansowym. Jednocześnie stwierdzili oni, że są dumni ze swoich dokonań w ciągu czterech miesięcy produkcji, i podziękowali za wsparcie fanom. Zaproponowali także dwie opcje zwrotu pieniędzy osobom, które zainwestowały w First Wonder: albo pełna refundacja, albo demo gry wraz z innym dziełem studia, Gunpowder (o wartości około 15 dolarów). W przypadku wyboru tego drugiego wariantu ci, którzy wsparli Rogue Rocket Games większą kwotą niż 15 dolarów, resztę otrzymają poprzez tradycyjny zwrot.

Studio w bardzo profesjonalny sposób pożegnało więc swoich fanów, bowiem jego działanie zostaje na razie zawieszone – twórcy muszą skupić się na innej pracy, by jakoś nadrobić niedawne finansowe niepowodzenie. Rogue Rocket Games nie zostaje jednak rozwiązane i możliwe, że wkrótce usłyszymy o ich kolejnym projekcie. „Od czasów Giants i MDK minęło zbyt wiele lat i jeśli chcę zbudować coś takiego, jak First Wonder, muszę zacząć od czegoś mniejszego, prostszego i na tym zbudować nową grupę odbiorców. Już myślę nad podobną grą” - pisze w mailu Nick Bruty, współzałożyciel studia.

Choć na pierwszych materiałach First Wonder nie prezentowało się spektakularnie, szkoda, że nie zobaczymy, jak wyszłaby ostateczna wersja. - Jeszcze poczekamy na spadkobiercę MDK. Prace nad First Wonder przerwane - wiadomość - 2016-02-20
Choć na pierwszych materiałach First Wonder nie prezentowało się spektakularnie, szkoda, że nie zobaczymy, jak wyszłaby ostateczna wersja.

First Wonder miało być duchowym spadkobiercą wydanych na przełomie XX i XXI wieku Giants: Citizen Kabuto oraz serii MDK. Rogue Rocket Games tworzyło grę akcji z perspektywy trzeciej osoby, której głównym atutem byłyby starcia drużyny śmiałków z potężnym potworem Monstro. Całość miała się toczyć w otwartym świecie, po którym moglibyśmy się swobodnie przemieszczać.

  1. Oficjalna strona internetowa gry First Wonder
  2. Oficjalna strona internetowa studia Rogue Rocket Games