Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2016, 14:42

autor: shav

Vivendi zamierza przejąć Gameloft. Ubisoft będzie następny?

Konflikt pomiędzy dwiema firmami wciąż narasta. Najnowsze informacje jednoznacznie wskazują na to, że Vivendi szykuje się do przejęcia Gameloftu.

Vivendi przymierza się do przejęcia Gameloftu - ilustracja #1

W roku 2013 Activision wykupiło swoją niezależność od Vivendi. Od tego czasu francuski koncern inwestował pieniądze w dwie spółki braci Guillemot – Ubisoft Entertainment oraz Gameloft. Aktualnie Vivendi posiada 30% udziałów Gameloftu i zamierza przejąć mobilnego giganta płacąc po 6 euro za pozostałe akcje. Wygląda jednak na to, że łatwo nie będzie, bo ze względu na zainteresowanie kupnem akcje Gameloftu podrożały do 6,37 euro za sztukę. Analitycy podejrzewają, że głównym celem Vivendi może być przejęcie nie tylko Gameloftu, ale i Ubisoftu. Obecnie już 15% firmy mającej na koncie między innymi serię Assassin’s Creed jest w rękach koncernu Jeana-Francoisa Dubos.

Gameloft powstał w roku 1999 z inicjatywy Michela Guillemot. Firma specjalizuje się w tworzeniu gier na platformy mobilne i ma na swoim koncie świetne przyjęte tytuły, jak Castle of Magic, Hero of Sparta, seria Asphalt i mniejsze odsłony Assassin’s Creed. Za swoją działalność Gameloft zdobył wiele nagród – w tym kilka za najlepsze produkcje mobilne.