Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Hero of Sparta (NDS)
OkładkaHero of Sparta (NDS)

Hero of Sparta NDS

Inspirowana serią God of War gra akcji pełnymi garściami czerpiąca z greckiej mitologii. Rozgrywka nie odbiega od standardowych slasherów. Samotny bohater przemierza kolejne poziomy jednej z pięciu krain, niszcząc i zabijając po drodze wszystko co stanie mu na drodze.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hero of Sparta Premiera NDS

28maja2010

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez studio Gameloft, które ma duże doświadczenie w produkcjach na konsole przenośne, Hero of Sparta jest klonem God of War i prostą grą akcji w 3D.

Fabuła gry opowiada o losach Spartanina, króla Argosa, który w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zostaje pozbawiony armii i trafia jako rozbitek na nieznane tereny. Zadaniem bohatera jest odnalezienie swoich ludzi i odszukanie odpowiedzi na nurtujące pytania o przeszłość i przyszłość Grecji.

System gry opiera się na założeniach znanych wszystkim fanom gatunku slasherów. Samotny bohater przemierza kolejne poziomy jednej z pięciu krain, niszcząc i zabijając po drodze wszystko, co próbuje mu przeszkodzić. Autorzy przygotowali kilkanaście typów broni i różne gatunki przeciwników. Każdy z typów oręża pozwala Argosowi wyprowadzać inne ataki i ma swoje cechy unikalne odróżniające go od innych. Prócz standardowych oponentów, gracze napotykają w grze też większych bossów, których trzeba wykończyć poprzez wstawki QTE.

Hero of Sparta pod względem oprawy audiowizualnej prezentuje się solidnie, oferując mitologiczne motywy muzyczne przygrywające w tle oraz czytelną grafikę 3D przedstawiającą poszczególne poziomy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Hero of Sparta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.