Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2015, 15:12

autor: Draug

Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic / Pokemon GO) 16/10/2015

Dziś piszemy m.in. o terminie rozpoczęcia beta-testów Battleborn, anulowanej zbiórce pieniędzy na First Wonder (duchowego spadkobiercę Giants: Citizen Kabuto), obietnicy poprawy matchmakingu w Heroes of the Storm, zapowiedzi nowego filmu animowanego Resident Evil oraz dofinansowaniu studia Niantic (Ingress, Pokemon GO). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 16.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 16.10 do godz. 19:00):

  • Forced (Slightly Better Edition) – obniżka 85% – 2,10 euro (ok. 9 zł), WWW
  • STEAM STEALTH SALE – wyprzedaż skradanek (do piątku 16.10 do godz. 19:00) – WWW – więcej informacji tutaj

Promocja dnia (do soboty 17.10 do godz. 19:00):

  • Trove – wszystkie dodatki taniej o 33% – WWW

Oferta weekendowa (darmowe granie do 18.10 do 22:00, przeceny do 19.10 do 19:00):

DEEP SILVER PUBLISHER WEEKEND (do 19.10 do godz. 19:00) – WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 19.10 do godz. 19:00) – przecena 195 gier – WWW

Promocje GOG.com

Weekend Promo: #StreamTeam Selection (do 20.10 do godz. 19:00) – WWW – między innymi:

Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic) 16/10/2015 - ilustracja #1

Battleborn – termin technicznych beta-testów

Studio Gearbox Software ujawniło, że pecetowe i konsolowe beta-testy gry Battleborn, które zostały zapowiedziane w ubiegłym miesiącu, rozpoczną się 29 października 2015 roku. Nie podano jednak, jak długo potrwają. Nadal możecie się do nich zgłosić, choć deweloper na każdym kroku podkreśla, że liczba miejsc jest ograniczona, zatem szanse na wzięcie udziału w zabawie pewnie nie są duże. Testy mają na celu balansowanie postaci, sprawdzanie wytrzymałości serwerów i sprawności infrastruktury sieciowej oraz wyłapywanie bugów. Co ciekawe, do pobrania będzie tylko 4-8 GB danych (zależnie od platformy), więc na testerów czeka raczej niewielki wycinek całości, która na PC ma wymagać aż 70 GB wolnego miejsca na dysku.

First Wonder – kickstarterowa zbiórka pieniędzy anulowana

Przez ostatnich kilka tygodni na Kickstarterze trwała zbiórka pieniędzy na First Wonder – obiecującą grę akcji, stanowiącą swego rodzaju duchowego spadkobiercę takich klasyków jak MDK czy Giants: Citizen Kabuto. Niestety, w obliczu znikomego zainteresowania projektem twórcy z niezależnego studia Rogue Rocket Games postanowili przerwać zbiórkę przed czasem. Jednak nie oznacza to na szczęście końca gry jako takiej – deweloperzy zamierzają kontynuować prace i dzielić się z darczyńcami kolejnymi wersjami produkcji do testowania, aż w końcu First Wonder stanie się gotowe, by ponownie wskoczyć w światło jupiterów.

Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic) 16/10/2015 - ilustracja #2

Heroes of the Storm otrzyma poprawiony matchmaking

Blizzard Entertainment zadeklarował, że zamierza w najbliższym czasie wydatnie poprawić jakość matchmakingu w Heroes of the Storm, by dobieranie graczy do drużyn w rozgrywkach było jak najbardziej precyzyjne i wyrównane. Dotyczy to zwłaszcza wysokopoziomowych użytkowników oraz tych, którzy dopiero zaczynają zabawę. Deweloper dąży do tego, by gracze byli dobierani nie tylko na podstawie współczynnika MMR, ale także faktycznego doświadczenia. Ponadto maksymalny czas oczekiwania w kolejce zostanie wydłużony do 10 minut.

Resident Evil doczeka się kolejnego filmu animowanego

Capcom ogłosił, że wytwórnia Marza Animation Planet (należąca do firmy SEGA) opracowuje nowy film animowany w oparciu o markę Resident Evil. Obraz wykorzysta grafikę generowaną komputerowo, a jego premiera ma nastąpić w 2017 roku. Producentem wykonawczym animacji został Takashi Shimizu (twórca filmu The Grudge. Klątwa), ponadto do ekipy trafił Hiroyuki Kobayashi, który zajmuje się także aktorskimi adaptacjami serii Resident Evil. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na 2017 rok planowana jest również ostatnia produkcja z Millą Jovovich w roli głównej – Resident Evil: The Final Chapter.

Twórcy Pokemon GO dofinansowani przez Google i Nintendo

Studio Niantic to specjaliści od gier mobilnych wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości, którzy mają na koncie popularne Ingress, a obecnie pracują nad budzącym sporo emocji Pokemon GO. Z tego względu deweloper otrzymał ostatnio ok. 20 milionów dolarów dofinansowania od firm Google, Nintendo i The Pokemon Company Group – a czeka na niego jeszcze 10 milionów, jeśli osiągnie pewne niesprecyzowane bliżej cele dodatkowe. Twórcy mają przeznaczyć pieniądze na dalszy rozwój projektów Ingress i Pokemon GO oraz opracowywanie własnej platformy do grania.

Źródło: TechCrunch - Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic) 16/10/2015 - wiadomość - 2015-10-16
Źródło: TechCrunch

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: