Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka Metro Redux (PS4)

Metro Redux

Specjalna, odświeżona edycja dwóch popularnych strzelanin FPP: Metro 2033 i Metro: Last Light, przygotowana głównie z myślą o konsolach ósmej generacji.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | książki | FPS | pakiet | strzelanki

Okładka Metro Redux (PS4)

data premiery gry:

26sie2014

PC PS4 XONE

Metro Redux stanowi połączone wydanie dwóch tytułów z serii Metro. Mowa tu o zapoczątkowanym w 2010 roku cyklu gier akcji z perspektywą pierwszoosobową (FPS), osadzonych w Uniwersum Metro 2033, czyli ponurym postapokaliptycznym świecie wykreowanym przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Na omawiany zestaw składają się dwie produkcje, które zostały podrasowane (zwłaszcza graficznie) w taki sposób, by wykorzystywały możliwości konsol ósmej generacji: PlayStation 4 i Xboksa One.

Pierwsza z tych pozycji – Metro 2033 – została pierwotnie wydana w 2010 roku. Jej akcja toczy się głównie w tunelach moskiewskiego metra, które po zagładzie atomowej stały się schronieniem dla ocalałych ludzi. Głównym bohaterem jest młody Artem, a fabuła gry ma bliski związek z wydaną w 2005 roku książką o tym samym tytule. Eksplorujemy podziemne zakamarki, walcząc z przerażającymi mutantami lub starając się przekraść między nimi. Choć niepozbawiony wad, tytuł został doceniony przez krytyków za wspaniały klimat, jak również ciekawe rozwiązania w zakresie sposobu ukazywania wydarzeń oraz pomysłów na dostępny do użycia ekwipunek.

Druga gra wchodząca w skład pakietu to Metro: Last Light z 2013 roku. Ponownie wcielamy się w postać Artema, lecz tym razem opuszczamy tunele, by zwiedzać zniszczone tereny na powierzchni. Twórcy ze studia 4A Games wzięli sobie do serca krytykę pierwowzoru, co poskutkowało usprawnioną mechaniką walki, bardziej otwartymi lokacjami, a także implementacją trybu rozgrywki wieloosobowej. Przez wielu krytyków Metro: Last Light zostało wręcz okrzyknięte jedną z najlepszych gier roku 2013.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 1681 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 213 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Wymagania wiekowe Metro Redux

18+

Wymagania sprzętowe Metro Redux

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1536 MB (GeForce GTX 480 lub lepsza), Windows Vista/7/8

Recenzja gry Metro Redux - znacznie piękniejsza postapokalipsa
Recenzja gry Metro Redux - znacznie piękniejsza postapokalipsa

Recenzja 19 sierpnia 2014, 11:46

Od nowa przygotowano także wszelkie nieinteraktywne przerywniki odtwarzane na silniku gry, tu coś dodając, tam gdzieś ujmując. Stare i nowe wydanie nie są więc pod tym względem tożsame i różnica nie sprowadza się jedynie do oprawy graficznej; sięga znacznie głębiej i dotyczy na przykład łączenia dwóch mniejszych poziomów w jeden duży, jak choćby w przypadku epizodu Martwe miasto. Całkowitej przemiany doczekały się też modele postaci. Są teraz bardziej szczegółowe i zróżnicowane, gdyż gros z nich to obiekty wyciągnięte wprost z Last Light.

PC
PS4
XONE