Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2015, 09:38

autor: Góral

Metro Redux dużym sukcesem - sprzedano ponad 1,5 mln kopii

Wydawca gry Metro Redux, firma Deep Silver, ujawnił, że zremasterowane wersje postapokaliptycznych strzelanek autorstwa studia 4A Games sprzedały się w nakładzie przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy. W niektórych regionach nowa edycja poradziła sobie lepiej, niż oryginalne wydanie.

Metro Redux to zremasterowane wersje gier Metro 2033 i Metro: Last Light, wydane zarówno jako zbiorczy, pudełkowy pakiet na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC, jak i sprzedawane osobno w cyfrowej dystrybucji. Firma Deep Silver, wydawca projektu, pochwaliła się, że jego sprzedaż przekroczyła 1,5 miliona egzemplarzy. Co ciekawe, gra w niektórych regionach cieszy się większą popularnością, niż oryginalne odsłony na PlayStation 3 i Xboksa 360, co jest „bezprecedensowym wyczynem dla zremasterowanej edycji”. Jednocześnie projekt nosi miano najlepiej ocenianej gry wydanej przez firmę Deep Silver. Krótko pisząc, Metro Redux okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wyniki sprzedaży zostały podane przy okazji ogłoszenia debiutu produkcji na komputerach Mac, która jest dostępna w sklepie Steam. Jednocześnie tytuł został tam przeceniony i można go nabyć za 19,98 euro (około 80 zł) za obie części, lub 9,99 euro (około 40 zł) za każdy tytuł z osobna. Promocja potrwa do 17 kwietnia.

Metro 2033 Redux wykorzystuje nowszą wersję silnika 4A Engine, oferując lepszą oprawę graficznę niż oryginalne wydanie. - Metro Redux dużym sukcesem - sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-04-15
Metro 2033 Redux wykorzystuje nowszą wersję silnika 4A Engine, oferując lepszą oprawę graficznę niż oryginalne wydanie.

Metro Redux dużym sukcesem - sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy - ilustracja #2Metro 2033 Redux to zremasterowana edycja gry Metro 2033 z 2010 roku, która oferuje m.in. lepszą oprawę graficzną oraz dodatkowe opcje zabawy (Survival oraz Spartan). W grze poznajemy losy ludzi mieszkających w moskiewskim metrze, będącym schronieniem dla osób, które przetrwały nuklearną zagładę. Podczas zabawy wcielamy się w młodego mężczyznę Artema. Wyrusza on do Polis, by ostrzec innych ludzi przed atakiem potworów.

Metro Redux dużym sukcesem - sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy - ilustracja #3Metro: Last Light Redux kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej odsłonie serii i ponownie pozwala wejść w skórę Artema. W odróżnieniu od Metro 2033 Redux, produkcja nie przeszła aż tak dużej metamorfozy graficznej, aczkolwiek deweloperzy zatroszczyli się m.in. o nowe animacje ataków wręcz. Tytuł otrzymał za to kolejne tryby oraz dodatki wydane w ramach Season Passa do oryginalnej produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach