Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2014, 11:43

autor: Góral

Metro Redux - obejrzyj porównanie Metro 2033 i Metro 2033 Redux

W serwisie tvgry.pl opublikowano materiał wideo porównujący gry Metro 2033 z 2010 roku z jej nową wersją Metro 2033 Redux. Druga z wymienionych produkcji ukaże się w Polsce 29 sierpnia w ramach Metro Redux - zestawu zawierającego także odnowione Metro: Last Light.

26 sierpnia (29 w Polsce) ukaże się Metro Redux, czyli zestaw odświeżonych dwóch części serii Metro na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Obie odsłony będą też dostępne osobno w ramach cyfrowej dystrybucji w cenie 19,99 euro, czyli około 84 zł każda. W zamian twórcy obiecują wszystkie rozszerzenia, usprawnienia graficzne i inne dodatki, o których szczegółowo pisaliśmy w maju. My już graliśmy w Metro Redux, w związku z czym przygotowaliśmy dla Was dwa materiały. Z pierwszym, w postaci recenzji g40sta, zaznajomicie się w tym miejscu. Z kolei osoby gustujące w twórczości ekipy tvgry.pl odsyłam do powyższego nagrania. Del skupił się na nim na przedstawieniu różnic pomiędzy Metro 2033 z 2010 roku, a jego nową wersją - Metro 2033 Redux. W związku z tym na własne oczy możecie zobaczyć, co się zmieniło w uznanym FPS-ie i jak to wszystko wygląda w praniu.

Metro Redux - obejrzyj porównanie Metro 2033 i Metro 2033 Redux - ilustracja #2Metro Redux to pakiet odświeżonych wersji gier Metro 2033 i Metro: Last Light autorstwa studia 4A Games. Część pierwsza serii, zatytułowana Metro 2033, ukazała się w 2010 roku i opowiada o losach Artema – młodego mieszkańca moskiewskiego metra, w którym kilka tysięcy ludzi ukryło się przed atakiem nuklearnym. Naszym zadaniem jest dotarcie do miasta Polis, by powiadomić tamtejszych mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony zmutowanych zwierząt zamieszkujących skażoną powierzchnię planety. Metro: Last Light z 2013 roku kontynuuje historię Artema.

Obie produkcje zostały ciepło przyjęte przez graczy, a samo studio 4A Games zyskało uznanie w branży gier wideo. Obecnie deweloper pracuje nad kolejną odsłoną Metro oraz nad tajemniczą kosmiczną strzelanką. Niestety szczegóły dotyczące obu projektów są obecnie skrzętnie skrywane.