Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2014, 11:43

autor: Góral

Metro Redux - obejrzyj porównanie Metro 2033 i Metro 2033 Redux

W serwisie tvgry.pl opublikowano materiał wideo porównujący gry Metro 2033 z 2010 roku z jej nową wersją Metro 2033 Redux. Druga z wymienionych produkcji ukaże się w Polsce 29 sierpnia w ramach Metro Redux - zestawu zawierającego także odnowione Metro: Last Light.

26 sierpnia (29 w Polsce) ukaże się Metro Redux, czyli zestaw odświeżonych dwóch części serii Metro na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Obie odsłony będą też dostępne osobno w ramach cyfrowej dystrybucji w cenie 19,99 euro, czyli około 84 zł każda. W zamian twórcy obiecują wszystkie rozszerzenia, usprawnienia graficzne i inne dodatki, o których szczegółowo pisaliśmy w maju. My już graliśmy w Metro Redux, w związku z czym przygotowaliśmy dla Was dwa materiały. Z pierwszym, w postaci recenzji g40sta, zaznajomicie się w tym miejscu. Z kolei osoby gustujące w twórczości ekipy tvgry.pl odsyłam do powyższego nagrania. Del skupił się na nim na przedstawieniu różnic pomiędzy Metro 2033 z 2010 roku, a jego nową wersją - Metro 2033 Redux. W związku z tym na własne oczy możecie zobaczyć, co się zmieniło w uznanym FPS-ie i jak to wszystko wygląda w praniu.

Metro Redux - obejrzyj porównanie Metro 2033 i Metro 2033 Redux - ilustracja #2Metro Redux to pakiet odświeżonych wersji gier Metro 2033 i Metro: Last Light autorstwa studia 4A Games. Część pierwsza serii, zatytułowana Metro 2033, ukazała się w 2010 roku i opowiada o losach Artema – młodego mieszkańca moskiewskiego metra, w którym kilka tysięcy ludzi ukryło się przed atakiem nuklearnym. Naszym zadaniem jest dotarcie do miasta Polis, by powiadomić tamtejszych mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony zmutowanych zwierząt zamieszkujących skażoną powierzchnię planety. Metro: Last Light z 2013 roku kontynuuje historię Artema.

Obie produkcje zostały ciepło przyjęte przez graczy, a samo studio 4A Games zyskało uznanie w branży gier wideo. Obecnie deweloper pracuje nad kolejną odsłoną Metro oraz nad tajemniczą kosmiczną strzelanką. Niestety szczegóły dotyczące obu projektów są obecnie skrzętnie skrywane.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach