Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2014, 11:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

4A Games pracuje nad nowym Metro i kosmiczną strzelanką

W jednym z ostatnich wywiadów Andriej Prochorow, współzałożyciel studia 4A Games, zdradził, że jego zespół pracuje nad trzema projektami. Jednym z nich jest znane już Metro Redux, kolejny to trzecia odsłona Metro, a ostatnim tytułem jest tajemnicza kosmiczna strzelanka.

W serwisie ITC.ua opublikowano wywiad (w języku ukraińskim, najciekawsze fragmenty po angielsku znajdziecie w tym miejscu) z Andriejem Prochorowem, współzałożycielem studia 4A Games. Z ujawnionych w nim informacji wynika, że deweloper pracuje obecnie nad trzema projektami. Jednym z nich jest znane już Metro Redux, czyli ulepszone wersje gier Metro 2033 i Metro: Last Light na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Drugą produkcją ma być kolejna odsłona serii Metro, co potwierdza ostatnie doniesienia serwisu Filmweb. Niestety nie zdradzono na ten temat niemal żadnych szczegółów. Zapewniono jedynie, że tytuł ma się znacznie różnić od poprzednich części, a za jego scenariusz odpowiada Dimitrij Głuchowski.

Powstaje trzecia część serii Metro. - 4A Games pracuje nad nowym Metro i kosmiczną strzelanką - wiadomość - 2014-06-08
Powstaje trzecia część serii Metro.

Ostatnia pozycja jest najbardziej zaskakująca, chociaż już podczas zeszłorocznych targów E3 twórcy zdradzili, że coś takiego mają w planach. W każdym bądź razie chodzi o tajemniczą, kosmiczną strzelankę, jednak w chwili obecnej studio nie może przekazać więcej informacji na jej temat. W najbliższych dniach w Los Angeles odbędą się targi E3, więc być może na nich doczekamy się oficjalnej zapowiedzi jednej z dwóch nowych produkcji studia 4A Games?

4A Games pracuje nad nowym Metro i kosmiczną strzelanką - ilustracja #2Studio 4A Games to jeden z najbardziej znanych europejskich deweloperów gier wideo. Firma została założona w 2005 roku w stolicy Ukrainy – Kijowie. W 2010 roku zespół wypuścił swoją pierwszą produkcję Metro 2033, która, choć niepozbawiona błędów, okazała się bardzo przyjemną i klimatyczną grą. W 2013 roku na rynek trafiła kontynuacja o tytule Metro: Last Light. Projekt również okazał się sukcesem, dzięki czemu studio ugruntowało swoją pozycję, przy okazji otwierając nowy oddział na Malcie.