Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 czerwca 2014, 10:50

autor: Adrian Werner

The Witcher Adventure Game na nowym zwiastunie

Studio CD Projekt RED wypuściło nowy zwiastun planszówki The Witcher Adventure Game i zapowiedziało, że poza urządzeniami mobilnymi gra trafi także na pecety. Wkrótce ruszą beta testy.

Na początku roku studio CD Projekt Red zapowiedziało The Witcher Adventure Game, czyli planszówkę osadzoną w uniwersum cyklu Wiedźmin, która poza wersją papierową doczeka się także wydania na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Teraz twórcy wypuścili pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki edycji elektronicznej i ogłosili, że produkcja zmierza również na pecety.

Wkrótce ma ruszyć zamknięta beta wydania komputerowego. Złożenie zamówienia przedpremierowego na pecetową edycję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zapewnia dwa klucze uprawniające do wzięcia udziału w testach. Osobom nie zainteresowanym preorderem polecamy udanie się na stronę usługi GOG Galaxy, gdzie można zgłosić chęć uczestnictwa w becie, a potem liczyć na to, że znajdziecie się w grupie wybranych szczęśliwców.

Przypomnijmy, że w The Witcher Adventure Game gracze będą mogli wcielić się w Geralta, Triss Merigold, Jaskra lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Każda z tych postaci posiadać ma unikalne umiejętności, co wymusi stosowanie odmiennych taktyk. Podczas zabawy będziemy m.in. eksplorowali mapę, walczyli z potworami, rozwiązywali zagadki czy zdobywali skarby. Wszystko to aktywowane ma być za pośrednictwem kart losowanych z obszernej talii, co powinno sprawić, że każda rozgrywka zaoferuje coś nowego. Całość powstaje z myślą o 2–4 graczach. Pojedynczy mecz powinien zająć około dwóch godzin, a na jego końcu pozostanie tylko jeden zwycięzca.

Dużym powodem to optymizmu jest fakt, że CD Projekt RED do opracowania zasad gry zatrudniło Ignacego Trzewiczka, czyli osobę doskonale znaną wszystkim polskim fanom planszówek. Twórca ten jest szefem wydawnictwa Portal i autorem takich stołowych klasyków jak jak Stronghold, Wichcraft, Konwój czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island.

The Witcher Adventure Game ma ukazać się w tym roku, ale na razie nie podano konkretnej daty premiery.

The Witcher Adventure Game – oficjalna strona gry