Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 stycznia 2014, 07:05

The Witcher Adventure Game - planszówka w świecie Wiedźmina ukaże się na tablety z iOS i Androidem

Studio CD Projekt RED opublikowało pierwszy zwiastun i masę informacji na temat The Witcher Adventure Game, czyli planszówki osadzonej w świecie znanym z wiedźmińskiej sagi. Produkcja poza wersją papierową doczeka się także edycji mobilnych na tablety z systemami iOS i Android.

Studio CD Projekt RED wypuściło masę nowych informacji i pierwsze materiały graficzne z The Witcher Adventure Game, czyli planszówki osadzonej w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja w wersji papierowej zostanie wydana przez firmę Fantasy Flight Games, znaną każdemu miłośnikowi stołowych rozgrywek. Nas jednak interesuje przede wszystkim to, że projekt ukaże się również w formie elektronicznej na tablety.

      - The Witcher Adventure Game – oficjalna strona gry

Grę zaprojektuje szef wydawnictwa Portal Ignacy Trzewiczek, czyli autor takich planszówek jak Stronghold, Wichcraft, Konwój czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island. Gracze otrzymają możliwość wcielenia się w Geralta, Triss Merigold, Jaskiera lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Podczas rozgrywki będziemy polowali na potwory, wykonywali intratne misje, rozwiązywali zagadki oraz wchodzili w interakcje z licznymi postaciami znanymi z książek i komputerowych RPG-ów. Wszystko to zrealizowane zostanie za pomocą losowanych ze specjalnej tali kart przygód, co ma sprawić, że żadne dwie rozgrywki nie będą takie same.

The Witcher Adventure Game zaprojektowano z myślą o zabawie dla grupy od dwóch do czterech osób. Standardowa sesja powinna zająć około dwóch godzin. Gracze będą mogli sobie pomagać, ale ostatecznie zwycięzca ma być tylko jeden. Zasady opracowano tak, aby były banalnie proste do opanowania, ale jednocześnie oferowały sporą głębie dla doświadczonych fanów planszówek. Każda postać wymagać będzie stosowania innych taktyk. Geralt polegać ma na sile swoich umiejętności szermierczych, podczas gdy Triss rozwiąże swoje problemy magią. Jaskier postawi na dyplomację, a Yarpen będzie mógł wezwać na pomoc inne krasnoludy. Gracze otrzymają także możliwość rozwijania bohaterów. Przykładowo, Geralt będzie mógł nauczyć się warzenia eliksirów lub opanować wiedźmińskie znaki.

Mobilna wersja The Witcher Adventure Game ukaże się na tablety korzystające z systemów iOS lub Android. Na razie nie znamy planowanej daty premiery.