Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2014, 20:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mirror's Edge - scenarzystka "jedynki" nie pracuje przy nowej odsłonie

Scenarzystka gry Mirror's Edge, Rhianna Pratchett, ujawniła na Twitterze, że nie pracuje przy kontynuacji popularnej produkcji. Przy okazji ujawniła dlaczego fabuła "jedynki" nie była do końca udana.

Rhianna Pratchett, scenarzystka pracująca przy takich grach jak Tomb Raider, Heavenly Sword czy Mirror's Edge, wyjawiła na Twitterze, że nie współtworzy drugiej odsłony przygód Faith, ponieważ nie została zaproszona do zespołu. Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy jest niezadowalająca jakość historii przedstawionej w pierwowzorze.

„Spójrzmy prawdzie w oczy, scenariusz Mirror's Edge nie był zbyt dobry (z wielu powodów). Uważam siebie za ofiarę procesu tworzenia gry” – stwierdziła Pratchett.

Mirror's Edge - scenarzystka

Tłumaczenie to nie jest jednak bezpodstawne, ponieważ na pytanie czy jest zadowolona ze swojej pracy, pisarka stwierdziła że:

„Nie. Scenariusz został pocięty w wyniku decyzji usunięcia wszystkich dialogów Faith umieszczonych podczas misji. (…) Zbyt duża część gry została zaprojektowana, zanim mnie zatrudniono, co bardzo mnie ograniczyło.”

Mirror's Edge - scenarzystka

Koniec końców Rhianna Pratchett w ogóle nie ma styczności z nowym Mirror's Edge. Niestety nie wiemy, kto tym razem odpowiada za historię, którą znajdziemy w grze, ale warto przypomnieć, że nie będzie to bezpośrednia kontynuacja tej zawartej w „jedynce”. Tytuł ma być restartem marki, którego akcja rozegra się w otwartym świecie. Termin premiery nie został do tej pory ujawniony, wiadomo jednak, że produkcja trafi na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.