Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 09:55

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja]

Kontynuacja przygód Faith stała się faktem – plotki się potwierdzają i Mirror’s Edge 2 nadchodzi. Niestety, nie podano docelowych platform sprzętowych ani nie zdradzono przypuszczalnej daty wydania gry. Udostępniono za to pierwszy zwiastun.

Poznamy zupełnie nową historię Faith - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Poznamy zupełnie nową historię Faith

Aktualizacja: Firma Electronic Arts potwierdziła, że gra zmierza na PC oraz konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Ponadto dowiedzieliśmy się, iż tytuł ma być restartem, a co za tym idzie – nowa odsłona nie będzie fabularną kontynuacją „jedynki”. Wciąż nie wyznaczono żadnej daty premiery – prace nad produkcją są jeszcze na dość wczesnym etapie.

Mirror’s Edge 2 nareszcie stało się faktem! - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Mirror’s Edge 2 nareszcie stało się faktem!

Na dzisiejszej konferencji E3 firmy Electronic Arts zapowiedziano parę nowych tytułów, w tym kontynuację przygód Faith. Tym samym potwierdziły się plotki, których nagromadziło się w ostatnich tygodniach. Mirror’s Edge 2 powstaje w studiu EA DICE na najnowszej wersji silnika Frostbite. Na zaprezentowanym materiale można zobaczyć nie tylko sceny renderowane, ale również pierwsze fragmenty z rozgrywki:

Na zwiastunie pokazano przede wszystkim efektowne sceny walki i niesamowitą zwinność bohaterki – akcja łudząco przypomina to, co znamy z oryginału. Co równie ważne, zachowano charakterystyczny styl graficzny, dzięki któremu Mirror’s Edge 2 wygląda na zaprezentowanym filmiku wręcz obłędnie i dokładnie tak, jak zapewne miłośnicy „jedynki” oczekiwali.

Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że w zwiastunie nie odnotowano „dwójeczki” przy tytule - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że w zwiastunie nie odnotowano „dwójeczki” przy tytule

Wcielimy się ponownie w postać Faith najprawdopdobniej na konsolach nowej generacji oraz pecetach. Niestety, firma Electronic Arts nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących gry. Możliwe, że więcej dowiemy się w trakcie targów E3, a produkcja zostanie zaprezentowana na zamkniętym pokazie. Nowa odsłona Mirror’s Edge „wyjdzie wtedy, gdy będzie gotowa”.