Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 09:55

autor: qjin

Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja]

Kontynuacja przygód Faith stała się faktem – plotki się potwierdzają i Mirror’s Edge 2 nadchodzi. Niestety, nie podano docelowych platform sprzętowych ani nie zdradzono przypuszczalnej daty wydania gry. Udostępniono za to pierwszy zwiastun.

Poznamy zupełnie nową historię Faith - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Poznamy zupełnie nową historię Faith

Aktualizacja: Firma Electronic Arts potwierdziła, że gra zmierza na PC oraz konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Ponadto dowiedzieliśmy się, iż tytuł ma być restartem, a co za tym idzie – nowa odsłona nie będzie fabularną kontynuacją „jedynki”. Wciąż nie wyznaczono żadnej daty premiery – prace nad produkcją są jeszcze na dość wczesnym etapie.

Mirror’s Edge 2 nareszcie stało się faktem! - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Mirror’s Edge 2 nareszcie stało się faktem!

Na dzisiejszej konferencji E3 firmy Electronic Arts zapowiedziano parę nowych tytułów, w tym kontynuację przygód Faith. Tym samym potwierdziły się plotki, których nagromadziło się w ostatnich tygodniach. Mirror’s Edge 2 powstaje w studiu EA DICE na najnowszej wersji silnika Frostbite. Na zaprezentowanym materiale można zobaczyć nie tylko sceny renderowane, ale również pierwsze fragmenty z rozgrywki:

Na zwiastunie pokazano przede wszystkim efektowne sceny walki i niesamowitą zwinność bohaterki – akcja łudząco przypomina to, co znamy z oryginału. Co równie ważne, zachowano charakterystyczny styl graficzny, dzięki któremu Mirror’s Edge 2 wygląda na zaprezentowanym filmiku wręcz obłędnie i dokładnie tak, jak zapewne miłośnicy „jedynki” oczekiwali.

Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że w zwiastunie nie odnotowano „dwójeczki” przy tytule - Mirror’s Edge 2 zapowiedziane [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Jako ciekawostkę należy uznać fakt, że w zwiastunie nie odnotowano „dwójeczki” przy tytule

Wcielimy się ponownie w postać Faith najprawdopdobniej na konsolach nowej generacji oraz pecetach. Niestety, firma Electronic Arts nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących gry. Możliwe, że więcej dowiemy się w trakcie targów E3, a produkcja zostanie zaprezentowana na zamkniętym pokazie. Nowa odsłona Mirror’s Edge „wyjdzie wtedy, gdy będzie gotowa”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach