Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2013, 11:34

Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja]

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w niemieckim Amazonie odnotowano Mirror’s Edge 2, kontynuację nietypowej gry akcji studia EA DICE, a tytuł, tym razem w wersji na Xboksa One, znalazł się w ofercie kolejnego sklepu. Czyżby jednak było coś na rzeczy?

Mirror's Edge 2 odnotowane także na oficjalnej stronie internetowej EA - Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja] - wiadomość - 2013-05-30
Mirror's Edge 2 odnotowane także na oficjalnej stronie internetowej EA

Aktualizacja: Mirror’s Edge 2 pojawiło się na stronie centrum pomocy EA i równie szybko… zniknęło. Czy trzeba dodawać coś więcej?

Mirror’s Edge 2 będzie tytułem na (czasową) wyłączność konsol(i) Microsoftu? - Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja] - wiadomość - 2013-05-30
Mirror’s Edge 2 będzie tytułem na (czasową) wyłączność konsol(i) Microsoftu?

Niespełna tydzień temu powiadomiliśmy o pojawieniu się w niemieckim Amazonie pre-ordera Mirror’s Edge 2 w wersji na Xboksa 360, a grę odnotowano już w kolejnym sklepie amerykańskiego giganta, tylko tym razem we włoskim oddziale i w edycji na konsolę nowej generacji Microsoftu – Xbox One. Karta produktu zdążyła zniknąć ze strony, ale serwis OXM UK uwiecznił obecność tytułu na obrazku. Co więcej, umieszczono nawet bardzo orientacyjny termin wydania – 1 stycznia… 2020 roku. Można się jednak domyślić, że podana data jest tzw. wypełniaczem, niemającym większego znaczenia, zapewne jak poprzednio cena produkcji w niemieckim Amazonie (prawie 100 euro!).

Karta produktu Mirror’s Edge 2 we włoskim Amazonie (źródło: OXM UK) - Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja] - wiadomość - 2013-05-30
Karta produktu Mirror’s Edge 2 we włoskim Amazonie (źródło: OXM UK)

Warto zwrócić uwagę na to, że do tej pory przecieki dotyczyły pre-orderu gry jedynie na konsole Microsoftu. Pozostaje pytanie, czy to przypadek, czy może Mirror’s Edge 2 będzie jednym z piętnastu tytułów na wyłączność Xboksa One, o których powiedziano podczas konferencji z 21 maja? Nie chcemy jednak wyciągać zbyt pochopnie wniosków, zwłaszcza iż produkcja została najpierw odnotowana w wersji na Xboksa 360. Przypomijmy, że pierwsza odsłona zadebiutowała pierwotnie na konsolach obecnej generacji Microsoftu i Sony w listopadzie 2008 roku, a dwa miesiące później przeniesiono ją także na pecety. Możliwe, że inny los spotka „dwójkę”.

Niezapowiedziana oficjalnie gra szwedzkiego dewelopera EA DICE, znanego przede wszystkim z serii Battlefield, coraz częściej jest tematem plotek. To, że produkcja powstaje, nie ma chyba większych wątpliwości – w ubiegłym roku przekonywał o tym nawet pracownik koncernu Electronic Arts. Kontynuacja przygód Faith jest najprawdopodobniej tworzona na nowym silniku Frostbite.

Styl graficzny w przygodach Faith to poezja. Liczymy na powtórkę, tylko w jeszcze ładniejszym wydaniu - Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja] - wiadomość - 2013-05-30
Styl graficzny w przygodach Faith to poezja. Liczymy na powtórkę, tylko w jeszcze ładniejszym wydaniu

Trzymamy mocno kciuki za to, żeby Mirror’s Edge 2 stało się faktem. Być może do zapowiedzi dojdzie na konferencji firmy Electronic Arts, która odbędzie się w przeddzień targów E3 w Los Angeles, czyli 10 czerwca tego roku.