Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2013, 08:40

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Wetware - hakerska cyberpunkowa strategia studia Reality Council

Zespół Reality Council zapowiedział cyberpunkową strategię Wetware, w której wcielimy się w prezesa korporacji wykorzystującego hakerów do eliminacji konkurencji.

Niezależne studio Reality Council zapowiedziało grę Wetware. Będzie to cyberpunkowa strategia o wojnach hakerów. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera zapowiadana jest na lato tego roku. W planach są wersje na systemy Windows, OSX i Linux.

  1. Wetware – strona oficjalna gry

W Wetware wcielimy się w prezesa bezwzględnej megakorporacji zarządzającej wielkimi sieciami informatycznymi. Naszym zadaniem będzie wyeliminowanie konkurencji w tej branży. Realizacja tego celu wymagać ma zatrudniania zdolnych hakerów. Dzięki ich pomocy możliwa będzie kradzież danych, niszczenie serwerów oraz przeprowadzanie ataków na całe sieci. Jednocześnie hakerzy umożliwią nam również ochronienie naszego imperium przed takimi samymi zagraniami ze strony rywali.

Nadchodzi Wetware - hakerska cyberpunkowa strategia studia Reality Council  - ilustracja #1

Ataki na systemy konkurencyjnych korporacji zostaną zrealizowane w formie gry logicznej, w której pokierujemy awatarami hakerów eksplorującymi zapełnione programami obronnymi serwery. Akcja Wetware nie ograniczy się do wirtualnego świata. Wojna w cyberprzestrzeni nie umknie uwagi urzędników i dziennikarzy. Poradzimy sobie z nimi za pomocą łapówek. Kluczową rolę w rozgrywce odegra również aspekt ekonomiczny, gdyż atakowanie serwerów rywali oraz obrona własnych wymagać ma sporych nakładów finansowych.

Rozgrywkę wzbogacą elementy RPG. Gracze otrzymają możliwość szkolenia hakerów i ulepszania ich umiejętności. Sporo czasu spędzimy również na konfigurowaniu sprzętu naszych podwładnych, dobieraniu odpowiednich programów oraz montowaniu coraz lepszych podzespołów. Podczas zabawy docierać do nas mają informacje o wydarzeniach mających miejsce w świecie rzeczywistym, z których wiele będzie rezultatem naszych działań. Wszystko to ukazane zostanie w retro-cyberpunkowej stylistice. Grafika wzorowana będzie na wizji przyszłości oferowanej przez filmy i książki science-fiction z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Nadchodzi Wetware - hakerska cyberpunkowa strategia studia Reality Council  - ilustracja #2 Wetware nie jest oczywiście pierwszym tytułem pozwalającym pokierować hakerem. Za najwcześniejszą produkcję tego typu uznaje się System 1500, wydane w 1984 roku na Commodore 64. Rok później na praktycznie każdy 8-bitowy komputer ukazała się opracowana przez studio Activision gra Hacker.

Obecnie najbardziej rozpoznawalnym projektem tego typu jest wyśmienity Uplink zespołu Introversion z 2001 roku. Z nowszych produkcji warto polecić serię Hacker Evolution. Natomiast z nadchodzących gier najciekawiej zapowiada się Quadrilateral Cowboy, które połączy hakowanie ze skradanką FPP.

Nadchodzi Wetware - hakerska cyberpunkowa strategia studia Reality Council  - ilustracja #3
Nadchodzi Wetware - hakerska cyberpunkowa strategia studia Reality Council  - ilustracja #4

Ostatnia aktualizacja: 2013-05-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wetware

Wetware