Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2013, 08:40

Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu

Mirror’s Edge 2 pojawiło się w wersji na Xboksa 360 w ofercie niemieckiego sklepu internetowego Amazon. Czyżby przeciek sugerował, że niedługo nastąpi zapowiedź gry? W końcu targi E3 widnieją na horyzoncie.

Czyżby EA czekało z ogłoszeniem Mirror’s Edge 2 do czasu tegorocznych targów E3? - Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu - wiadomość - 2013-05-24
Czyżby EA czekało z ogłoszeniem Mirror’s Edge 2 do czasu tegorocznych targów E3?

W niemieckim sklepie internetowym Amazon została odnotowana kontyuacja Mirror’s Edge, specyficznej gry akcji szwedzkiego studia EA DICE. Wpis zdążył już zniknąć ze strony, ale w Internecie nic nie ginie – serwis All Games Beta zamieścił obrazek, na którym widać pre-order z roboczą okładką drugiej odsłony przygód Faith. Co ciekawe, pojawiła się tylko edycja na Xboksa 360 w cenie 99,99 euro, a więc jeśli okaże się to prawdą, gra może ukazać się na konsolach obecnej i zapewne także przyszłej generacji. Firma Electronic Arts na razie nie skomentowała tego wycieku.

Oferta na stronie niemieckiego Amazonu (źródło: All Games Beta) - Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu - wiadomość - 2013-05-24
Oferta na stronie niemieckiego Amazonu (źródło: All Games Beta)

Przypominamy, że pod koniec 2012 roku szef zespołu EA DICE zdradził, iż studio pracuje nad kolejnym Mirror’s Edge. Czyżby na zbliżających się targach E3 miało dojść do prezentacji „dwójki”? Gra najprawdopodobniej powstaje na silniku Frostbite, pewnie już na aktualnej wersji, gdyż ostatnie niepotwierdzone informacje wypłynęły w 2011 roku, a trzecia generacja engine’u jest używana praktycznie w każdej nadchodzącej produkcji EA.

Oby ten specyficzny styl graficzny został w kontynuacji zachowany - Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu - wiadomość - 2013-05-24
Oby ten specyficzny styl graficzny został w kontynuacji zachowany

Niedługo powinniśmy doczekać się ewentualnego zdementowania lub potwierdzenia tego, czy oferta na stronie niemieckiego Amazonu jest wynikiem pomyłki, czy może przeciekiem mającym wiele wspólnego z prawdą. Byle do targów E3, które odbędą się 11-13 czerwca tego roku.

Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu - ilustracja #4Pierwsza część Mirror’s Edge z 2008 roku okazała się dość unikalnym tytułem, gdyż rozgrywka w konwencji FPP nie opierała się na walce, a głównie na ucieczce z miejsca zdarzenia lub dostarczaniu paczki określonemu adresatowi. W grze zastosowano innowacyjny system poruszania się w stylu parkour, dzięki czemu bohaterka o imieniu Faith wywijała akrobacje z niesamowitą zręcznością, przeskakując z jednego budynku na drugi i jednocześnie umykając przed ostrzałem wroga. Równie oryginalnie prezentowała się oprawa wizualna – przedstawiona metropolia była nadzwyczaj sterylna, a twórcy przy jej opracowywaniu skorzystali zaledwie z kilku kolorów. Mamy nadzieję, że ten styl graficzny zostanie w „dwójce” utrzymany.