Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2011, 11:00

autor: Sarge

Mirror's Edge 2 coraz bardziej prawdopodobny

Na oficjalnej stronie silnika graficznego Frostbite 2.0 pojawiła się informacja, że nowoczesna technologia znana ze strzelaniny Battlefield 3 zostanie wykorzystana w grze Mirror's Edge 2. Kilka miesięcy temu podobne plotki ujawnili redaktorzy periodyku Official PlayStation Magazine.

Wygląda na to, że niezapowiedziana oficjalnie gra Mirror’s Edge 2 będzie działać w oparciu o technologię Frostbite 2.0. Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie silnika.

Mirror’s Edge 2 widnieje na liście produkcji wykorzystujących Frostbite 2.0. Dla graczy to świetna wiadomość, bo Frostbite 2.0 uznawany jest za jeden z najlepszych silników w branży. Obok nowej odsłony przygód czarnowłosej Faith znajdują się pozycje, które zostały wydane całkiem niedawno – Battlefield 3 oraz Need for Speed: The Run.

Mirror's Edge 2 coraz bardziej prawdopodobny - ilustracja #1
Mirror’s Edge

Dzisiejsza informacja niejako potwierdza plotki z jednego z wcześniejszych numerów Official PlayStation Magazine. Redaktorzy tego periodyku swego czasu jako pierwsi poinformowali, że Mirror’s Edge 2 wykorzysta technologię, która zrobiła ogromne wrażenie w przypadku strzelaniny Battlefield 3. Nawet Frank Gibeau (szef oddziału EA Games) nie ukrywał, że połączenie marki Mirror’s Edge z silnikiem Frostbite 2.0 jest całkiem realne.

W Mirror’s Edge akcję obserwowaliśmy z niezwykle realistycznie odwzorowanej perspektywy pierwszej osoby, a całość była nacechowana sporą ilością elementów platformowych. Wprawdzie kontynuacja nie została oficjalnie zapowiedziana, ale przedstawiciele firmy Electronic Arts wielokrotnie zaznaczali, że seria nie została jeszcze uśmiercona. Z kolei Patrick Soderlund (jeden z szefów EA DICE) ujawnił w lipcu, że trwają „nad czymś” prace, ale nie mógł zdradzać żadnych informacji na ten temat.