Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2011, 18:38

autor: Hed

Electronic Arts pracuje nad projektem z cyklu Mirror's Edge

Electronic Arts pracuje nad kolejnym projektem z serii Mirror's Edge. Takie zapewnienie padło z ust Patricka Soderlunda, szefa studia EA DICE, które obecnie zajmuje się także strzelanką Battlefield 3. Niestety, na razie producent nie może ujawniać żadnych informacji o ewentualnej grze.

Electronic Arts pracuje nad kolejnym projektem z serii Mirror's Edge i nie zamierza rezygnować z tej marki. Tak wynika z zapewnień Patricka Soderlunda, jednego z szefów EA DICE, który rozmawiał z niemieckim serwisem GameStar. Szczegóły ewentualnej gry są na razie nieznane, bo producent nie chciał lub po prostu nie mógł o niej opowiedzieć.

Soderlund podkreślił, że uwielbia grę Mirror’s Edge i jest zadowolony z tego, co studio osiągnęło w jej przypadku. „Nie porzuciliśmy marki”, zapewnił producent, „Pracujemy nad czymś, ale na razie nie chcę o tym mówić”. Fani serii oczekiwaliby zapewne pełnoprawnej kontynuacji, korzystającej z nowej technologii EA DICE, czyli silnika Frostbite 2.

To kolejne pozytywne sygnały na temat Mirror’s Edge płynące ze strony Electronic Arts. Frank Gibeau, szef oddziału EA Games, dał do zrozumienia na E3 2011, że połączenie marki z silnikiem Frostbite 2 wydaje się realną kombinacją. Wcześniej, bo w marcu tego roku, Gibeau zapewniał o istnieniu planów odnośnie serii.

Mirror's Edge został wydany na początku 2009 roku. Gra zaskakiwała nietypową stylistyką, rozgrywką i sposobem ukazania akcji. Główna bohaterka Faith mogła wykonywać spektakularne skoki oraz akrobacje. Część rozwiązań zastosowanych w produkcji, czyli przede wszystkich „fizyczność” postaci, będzie miała swoje następstwo w nadchodzącej grze EA DICEBattlefield 3.