Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2012, 15:35

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Studio DICE pracuje nad Mirror's Edge 2 – kolejne plotki

Były szef należącego do koncernu Electronic Arts studia Easy ujawnił, że ekipa deweloperska DICE pracuje obecnie nad Mirror's Edge 2. Post zamieszczony przez Bena Cousinsa na Twitterze to pokłosie wywiadu, jakiego na łamach Official Xbox Magazine udzielił Patrick Soderlund, wiceprezes EA Games.

Na kontynuację gry Mirror's Edge fani czekają już 4 lata. - Studio DICE pracuje nad Mirror's Edge 2 – kolejne plotki - wiadomość - 2012-11-21
Na kontynuację gry Mirror's Edge fani czekają już 4 lata.

Pogłoski o planach stworzenia kontynuacji Mirror's Edge pojawiają się od wielu miesięcy. Tym razem jednak źródłem doniesień są osoby blisko związane z koncernem Electronic Arts. Wiele wskazuje na to, że Mirror's Edge 2 będzie chwilowym odpoczynkiem deweloperów z DICE od serii Battlefield.

O tym, że szwedzkie studio szykuje niespodziankę, wiadomo od dłuższego czasu. Opublikowana w najnowszym numerze OXM wypowiedź Patricka Soderlunda tylko wzmogła ciekawość. Wiceprezes EA Games wyjawił, że DICE nie jest ograniczone jedynie do cyklu Battlefield, a dowodem na to ma być gra, nad którą pracuje obecnie część spośród 300-osobowej ekipy deweloperskiej.

Ben Cousins, menedżer szwedzkiego oddziału firmy ngmoco, a do niedawna szef należącego do koncernu Electronic Arts studia Easy, poszedł o krok dalej. Na swoim twitterowym profilu przyznał on otwarcie, że chodzi o Mirror's Edge 2.

„Na sztokholmskiej dev-scenie powszechnie wiadomo, że w DICE trwa produkcja Mirror's Edge 2” - twierdzi Cousins.

Przypomnimy, że według wcześniejszych plotek, wyczekiwana kontynuacja jednej z najciekawszych gier 2008 roku powstaje na silniku Frostbite 2, który napędza także Battlefield 3. W ubiegłym roku Patrick Soderlund zapewnił fanów, że studio DICE nie zamierza porzucać tej marki i ma w planach coś związanego z nią. Wcześniej podobne deklaracje padły z ust Franka Gibeau, prezesa EA Games.

  1. Strona internetowa studia DICE