Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 09:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Destiny - pierwszy film z rozgrywką ze strzelaniny twórców serii Halo

Dzisiejsza konferencja prasowa firmy Sony na targach E3 przyniosła ze sobą m.in. długi pokaz gry Destiny. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć fragment właściwej rozgrywki z tej strzelaniny science-fiction zmierzającej na konsole obecnej i następnej generacji.

Na niedawno zakończonej konferencji prasowej firmy Sony po raz pierwszy zaprezentowano rozgrywkę w grze Destiny autorstwa studia Bungie (seria Halo). Dotychczas mogliśmy oglądać co najwyżej zwiastuny tego tytułu.

W pierwszym z widocznych w tej wiadomości materiałów wideo zawarto ponad 12 minut rozgrywki z gry Destiny. Pokazano działanie trybu kooperacji i możliwość dołączania do tzw. publicznych eventów, w których kilku graczy walczy z konsolowymi przeciwnikami. Oprócz tego opublikowano nowy zwiastun, który możecie oglądać poniżej.

Na koniec prezentacji ogłoszono, że koncern Sony podpisał wieloletnią umowę z firmami Bungie oraz Activision. Póki co nie zdradzono żadnych szczegółów, ale można się domyślać, że Destiny w wersjach na konsole z rodziny PlayStation doczeka się ekskluzywnej zawartości. Na konferencji była prezentowana edycja na PlayStation 4, która wygląda bardzo dobrze.

Destiny to pierwszoosobowa strzelanina w futurystycznym świecie, która zadebiutuje w 2014 roku na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Produkcja jest tworzona przez studio Bungie, znane najbardziej za sprawą serii Halo. Twórcy planują przynajmniej cztery części cyklu Destiny, chcąc przygotować rozbudowane uniwersum funkcjonujące przez wiele lat na rynku.