Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 08:50

autor: Adrian Werner

Trials Fusion zmierza na pecety i konsole

Firma Ubisoft zapowiedziała na pecety i konsole grę Trials Fusion, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu studia RedLynx. W planach jest też mobilna produkcja zatytułowana Trials Frontier.

Seria Trials wykona skok w przyszłość. - Trials Fusion zmierza na pecety i konsole - wiadomość - 2013-06-11
Seria Trials wykona skok w przyszłość.

Na konferencji firmy Ubisoft zapowiedziano Trials Fusion i Trials Frontier, czyli dwie nowe odsłony popularnego cyklu autorstwa studia RedLynx. Pierwszy z tych tytułów jest zdecydowanie ciekawszym projektem. Będzie to pełnowymiarowa kontynuacja serii, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360, Xbox One i PlayStation 3.

  1. Trials – oficjalna strona serii

Trials Fusion porzuci współczesne czasy i zamiast tego przeniesie akcję w przyszłości. Futurystyczne lokacje pozwolą na jeszcze bardziej zwariowane trasy i wyzwania. Nie zabraknie również map umieszczonych poza miastami. Na razie niewiele wiadomo na temat mechanizmów rozgrywki. Wypuszczony zwiastun pokazuje jednak, że podstawowe zasady zabawy nie ulegną dramatycznym zmianom. Ponownie naszym zadaniem będzie więc pokonanie serii dwuwymiarowych torów zapełnionych przeszkodami i skoczniami. Jak zwykle wciskanie gazu do dechy nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu i na każdy poziom trzeba będzie znaleźć odpowiedni sposób. Kluczową rolę tradycyjnie odegra rozbudowany system trików, który wykorzysta znacznie ulepszony silnik fizyczny.

Natomiast Trials Frontier powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. Co ciekawe, obie gry będą ze sobą do pewnego stopnia współpracowały. Niestety, nie zdradzono żadnych konkretnych informacji na ten temat. Warto wspomnieć, że użytkownicy smartfonów i tabletów od dawna wyczekiwali własnej wersji serii Trials. Brak oficjalnej adaptacji wykorzystały mniejsze zespoły, tworząc liczne klony produkcji studia RedLynx. Do tej pory na rynek trafili tacy naśladowcy jak Bike Baron, Dream Track Nation, Rock(s) Rider, MotoHeroz czy seria Trial Xtreme.

  1. Konferencja Ubisoftu na E3 2013

Seria rozpoczęła żywot jako darmowa produkcja przeglądarkowa, by potem doczekać się ulepszonej pecetowej kontynuacji zatytułowanej Trials 2: Second Edition. Prawdziwy sukces marka osiągnęła jednak dopiero po przeniesieniu na konsole. Wydane w 2009 roku na Xboksa 360 Trials HD okazało się wielkim przebojem, znajdując ponad 2 milionów nabywców. Najnowszą odsłoną serii jest Trials Evolution. Do premiery Minecrafta była to najszybciej sprzedająca się gra w historii serwisu Xbox Live Arcade.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej