Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 08:00

autor: Szymon "Hed" Liebert

Thief 4 w akcji na E3 – oczekiwany fragment rozgrywki

Fragment rozgrywki z gry Thief 4 został pokazany jednemu z serwisów obecnych na targach E3. W końcu możemy zobaczyć jak będzie wyglądała nowa przygoda Garretta, tworzona przez Eidos Montreal i Square Enix.

.Thief 4 w akcji – na to czekali fani serii. - Thief 4 w akcji na E3 – oczekiwany fragment rozgrywki - wiadomość - 2013-06-10
.Thief 4 w akcji – na to czekali fani serii.

Na targach E3 pokazano fragment gry Thief 4, tworzonej przez studio Eidos Montreal dla firmy Square Enix. Po bodajże dwóch zwiastunach fabularnych, w końcu możemy przekonać się jak będzie wygląda następna odsłona przygód Garretta, prawdopodobnie najlepszego złodzieja w historii gier. Produkcję zaprezentowano w wersji na PlayStation 4 w programie serwisu Gametrailers. Przez krótkie demo przeprowadza Stephane Roy, jeden z producentów z Eidos Montreal.

Roy wytłumaczył, że w mieście zamieszkiwanym przez Garretta doszło do rewolucji, którą złodziej zamierza wykorzystac do wzbogacenia się. Jego celem jest pewien szczególnie rzadki klejnot, znajdujący się w siedzibie Barona. W demie możemy zobaczyć parę znajomych gadżetów i rozwiązań, w tym gaszenie pochodzi strzałami wodnymi, czy eliminowanie strażników z ukrycia. Twórcy pokazali również nowy system wspinaczki oraz zmodyfikowaną mechanikę walki.

Thief 4, znany też jako Thief: Out of the Shadows lub po prostu Thief, to czwarta odsłona serii zapoczątkowanej wiele lat temu. Ponownie wcielimy się w niej w Garretta, złodzieja doskonałego, żyjącego w mrocznym, steampunkowym City. Mieszkańcy miasta są nękani przez tajemniczą zarazę i działalność „burmistrza” zwanego Baronem. Nowy Thief przyniesie parę zmian, w tym inny głos Garretta. Niedawno plotkowało się, że gra może mieć pewne problemy.

  1. Więcej informacji z E3 2013