Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2022, 12:41

autor: Sonia Selerska

Deus Ex, Thief i Tomb Raider z szansami na remastery i remaki

Embracer Group mówi otwarcie o potencjalnych remake'ach i remasterach kultowych marek.

Informacja o przejęciu przez Embracer Group praw do kultowych tytułów Square Enix spowodowała, że fani z niecierpiliwością wyczekują wieści o kontynuacjach przygód swoich ulubionych bohaterów. Zanim się to jednak stanie, możemy zagrać w potencjalne remaki i remastery.

Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain – te i inne marki, uwielbiane na całym świecie, stały się własnością Embracer Group. Nowi właściciele planują wykorzystać ten fakt w pełni.

Widzimy ogromny potencjał nie tylko w sequelach, lecz także w remake’ach, remasterach, spin-offach oraz projektach transmediowych – czytamy w oświadczeniu Embracer Group.

Deus Ex, Thief i Tomb Raider z szansami na remastery i remaki - ilustracja #1

Wieść ta może budzić niepokój w graczach wyczekujących nowych treści. Warto jednak zauważyć, że ostatnia część serii Deus Ex miała swoją premierę w 2016 roku, z kolei od debiutu gryThief mięło już 8 lat.

Część tytułów niewątpliwie skorzystałaby na odświeżeniu. Może się jednak okazać, że wydawanie starych gier w nowoczesnej szacie graficznej stanie na drodze potencjalnym nowym częściom.