Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 lipca 2014, 11:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Thief doczeka się ekranizacji kinowej

Wytwórnie filmowe Vertigo Entertainment oraz Prime Universe pracują nad ekranizacją gry Thief - poinformowano w serwisie The Tracking Board. Nie podzielono się jednak żadnymi szczegółami, ale ujawniono, że producentami obrazu kinowego zostali Adrian Askarieh i Roy Lee.

Filmowcy wyciągnęli dłonie po Thiefa. - Thief doczeka się ekranizacji kinowej - wiadomość - 2014-07-03
Filmowcy wyciągnęli dłonie po Thiefa.

Jak donosi serwis The Tracking Board, wytwórnie Vertigo Entertainment oraz Prime Universe pracują nad filmem opartym na grze Thief. Niestety, oprócz tego, że producentami obrazu kinowego są Adrian Askarieh i Roy Lee, nie wiemy nic więcej. Warto jednak wspomnieć, że Prime Universe odpowiedzialne jest za, powiedzmy to sobie szczerze, kiepski film Hitman, oparty na słynnej grze o tym samym tytule. Ciężko wyrokować na tej podstawie, czy ekranizacja przygód złodzieja Garretta okaże się „dziełem” prezentującym podobny poziom, ale na pewno nie nastraja to zbyt optymistycznie. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że obecnie w produkcji znajduje się również Agent 47 – kolejna kinowa produkcja wykorzystująca markę Hitman.

Thief doczeka się ekranizacji kinowej - ilustracja #2Thief to kultowa seria gier wideo, w której wcielamy się w Garretta, najlepszego wśród złodziei. Pierwsza odsłona serii, wyprodukowana przez studio Looking Glass, ukazała się w 1998 roku. W kolejnych latach otrzymaliśmy jeszcze dwie części, aż w końcu marka została uśpiona w 2004 roku.

Kilka miesięcy temu światło dzienne, po 10 latach przerwy, ujrzała najnowsza część, zatytułowana po prostu Thief. Tytuł jednak nie do końca okazał się tym, czego oczekiwali fani i zebrał średnie oceny w mediach. Naszą recenzję produkcji przeczytacie w tym miejscu.