Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Thief: The Dark Project (PC)
OkładkaThief: The Dark Project (PC)

Thief: The Dark Project PC

Osadzona w średniowiecznych realiach pierwszoosobowa gra akcji w konwencji skradanki, opracowana przez doświadczone studio Looking Glass Technologies, znane dotąd z takich gier, jak System Shock czy Flight Unlimited.

Akcji | FPP | fantasy | skradanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thief: The Dark Project Premiera PC

2grudnia1998

pudełko PL

30września1999

producent: Looking Glass Studios wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Thief: The Dark Project

Hitman: Kontrakty

Thief: Deadly Shadows

Inquisition

Pierwsza część, można obecnie powiedzieć, kultowej serii gier akcji typu „stealth” lub jak kto woli „first person sneaker”. Akcja gry toczy się w średniowiecznych realiach. Gracz staje się młodym złodziejem, Garrettem, który opuszcza szeregi Strażników (Keepers), tajnego bractwa pilnującego by na świecie panowała równowaga pomiędzy magią, a technologią, i rozpoczyna pracę na własny rachunek. Przed nami dwanaście misji, w których będziemy eksplorować różnorodne lokacje, w tym wielkie szlacheckie posiadłości, kopalnie, katedry Hammeritów itp. Naturalnie na naszej drodze stają zwykli ludzie, strażnicy, zawodowi zabójcy oraz krwiożercze potwory jak zombie.

Oryginalnym pomysłem, jak na gry akcji, jest założenie, że bezpośredni atak na przeciwników przeważnie kończy się przegraną. Cele misji wypełnia się raczej unikając oponentów i pułapek, a nie walcząc twarzą w twarz. Jeśli już trzeba kogoś zabić, to najlepiej skradając się od tyłu wbić mu miecz w plecy lub z dużej odległości zatopić w nim strzałę z łuku. Thief wykorzystuje efektowny, w pełni trójwymiarowy silnik graficzny „Dark Engine” (szczegółowo przedstawione warunki atmosferyczne, ładne modele postaci, budynki, tła itp.). Idealnie dopełnia go doskonały dźwięk, który np. ułatwia zorientowanie się, z której strony nadciąga niebezpieczeństwo. Należy także zaznaczyć, że tytuł ten posiada bardzo wciągającą i nieprzewidywalną fabułę pełną ciekawych i oryginalnych zagadek oraz rzadko spotykaną atmosferę.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 9,3 / 10 na podstawie 3515 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Thief: The Dark Project: 16+

Thief: The Dark Project Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D