Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2009, 16:15

Thief 4 oficjalnie potwierdzony!

Montrealskie studio deweloperskie brytyjskiego koncernu Eidos przerwało wszelkie spekulacje, ujawniając swój drugi, obok Deus Ex 3, tytuł znajdujący się aktualnie w fazie produkcji. Potwierdził tym samym plotki sprzed niemal miesiąca i informacje przedstawione przez magazyn EDGE przed tygodniem. Owym, długo oczekiwanym tytułem jest czwarta odsłona legendarnego cyklu Thief!

Montrealskie studio deweloperskie brytyjskiego koncernu Eidos przerwało wszelkie spekulacje, ujawniając swój drugi, obok Deus Ex 3, tytuł znajdujący się aktualnie w fazie produkcji. Potwierdziło tym samym plotki sprzed niemal miesiąca i informacje przedstawione przed tygodniem przez magazyn EDGE. Owym długo oczekiwanym tytułem jest czwarta odsłona legendarnego cyklu Thief!

Thief 4 oficjalnie potwierdzony! - ilustracja #1

Z informacji podanych przez Stephane D'Astous, głównego menedżera Eidos Montreal wynika, że deweloping Thief 4 jest w bardzo wczesnej fazie, stąd też podzielenie się jakimiś konkretnymi informacjami w tym momencie nie jest jeszcze możliwe. Stephane zapewnia jednak, że jest to niezwykle ekscytujący projekt, który z pewnością zostanie potraktowany z szacunkiem należnym legendzie, jaka narosła wokół tytułu. W chwili obecnej Eidos Montreal rekrutuje utalentowanych pracowników mogących wesprzeć zespół odpowiedzialny za czwartego Thiefa swoją kreatywnością i pomysłami.

Nie wiemy, na jakich platformach produkcja zostanie wydana, choć możemy się domyślać, że pod uwagę brane są trzy najmocniejsze – PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Interesująca byłaby także edycja na Wii, szczególnie z uwagi na kontrolery oferujące wiele możliwości, lecz jej stworzenie jest tu najmniej prawdopodobne.

Pierwsze szczegóły na temat Thiefa 4 – określanego przez autorów również mianem Thi4f – poznamy zapewne w niedalekiej przyszłości. Osobiście mam nadzieję, że niektóre z nich zostaną ujawnione już w trakcie zbliżających się targów E3 (2-4 czerwca, Los Angeles). Przy okazji warto zauważyć, że twórcy uruchomili wraz z ujawnieniem gry poświęcony jej serwis internetowy. Chwilowo jednak nie znajdziemy na jego łamach niczego konkretnego. Zapaleńcy mogą co najwyżej skorzystać z zamieszczonego tam bezpośredniego linka do forum dyskusyjnego poświęconego Thief 4.