Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Thief: Antologia (PC)
OkładkaThief: Antologia (PC)

Thief: Antologia PC

Kompletne wydanie trzech pierwszych części przebojowej serii trzecioosobowych skradanek Thief, które ukazały się nakładem firmy Eidos w latach 1998-2004.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | steampunk | skradanki | pakiet | przygodowe gry akcji | immersive sim

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thief: Antologia Premiera PC

20października2006

pudełko PL

20października2006

producent: Ion Storm wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Thief: Antologia to specjalne wydanie, w skład którego wchodzą wszystkie części serii Thief, czyli Thief: The Dark Project, Thief 2: The Metal Age oraz Thief: Deadly Shadows.

Thief: The Dark Project to pierwsza część, można obecnie powiedzieć, kultowej serii gier akcji typu „stealth” lub jak kto woli „first person sneaker”. Akcja gry toczy się w średniowiecznych realiach. Gracz staje się młodym złodziejem, Garrettem, który opuszcza szeregi gildii złodziei i rozpoczyna pracę na własny rachunek. Przed nami dwanaście misji, w których będziemy eksplorować różnorodne lokacje, w tym wielkie szlacheckie posiadłości, kopalnie, twierdze Hammeritów itp. Naturalnie na naszej drodze stają zwykli ludzie, strażnicy, złodzieje i mordercy oraz krwiożercze potwory jak zombie. Więcej informacji na temat tej gry znajdziecie tutaj.

Thief 2: The Metal Age jest kontynuacją Thief: The Dark Project, gry, która odniosła duży sukces na całym świecie stając się zalążkiem nowego gatunku gier, który został nazwany FPS - first person sneaker, czyli skradacz z widokiem dla pierwszej osoby. Wciel się ponownie w postać Garretta, złodzieja, skłonnego dokonać nawet najbardziej zuchwałej kradzieży, byle tylko móc na tym zarobić. Więcej informacji na temat tej gry znajdziecie tutaj.

Thief: Deadly Shadows to kolejna część kultowej serii Thief, zaliczanej do gatunku gier akcji typu „stealth” lub też FPS - first person sneaker. Podobnie jak w poprzedniczkach, tak i tu gracz staje się średniowiecznym złodziejem Garrettem, prawdziwym mistrzem w swoim fachu, jednakże historia, którą opisuje ten tytuł nie łączy się w sposób bezpośredni z tym, co widzieliśmy w pierwszym i drugim Thiefie. Jest to spowodowane tym, że autorzy, zespół Ion Storm (twórcy m.in. Deus Ex 1 i 2) oraz wydawca Eidos Interactive, chcieli, by Thief III zainteresował i spełnił oczekiwania zarówno starych fanów serii jak nowych graczy, którzy nie mieli styczności z żadną odsłoną tego cyklu. Więcej informacji na temat tej gry znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 1677 głosów czytelników.

Thief: Antologia cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe Thief: Antologia: 12+

Thief: Antologia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)