Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2014, 12:49

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Thief - nowa gra o Królu Złodziei rozpoczyna podbój polskiego rynku

Garrett powraca. Minęło blisko 10 lat od wydania ostatniej części Thiefa, ale w końcu dzisiaj ma miejsce polska premiera gry Thief, czwartej odsłony legendarnej serii skradanek o przygodach Króla Złodziei.

Dzisiaj ma miejsce długo wyczekiwana polska premiera gry Thief w wersjach na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360 oraz Xboksa One. Thief to czwarta odsłona przygód legendarnego złodzieja Garretta, który na trwałe zapisał się w dziejach elektronicznej rozrywki. Gra jest skradanką, a całość łączy w sobie klimat fantasy ze steampunkiem. Tytuł stworzyło kanadyjskie studio Eidos Montreal, które w swoim portfolio ma Deus Ex: Bunt Ludzkości, a także pracę nad trybem multiplayer do Tomb Raidera. W nowej odsłonie Thiefa ponownie trafiamy do mrocznego, gotyckiego Miasta, na którego ulicach panuje wszechogarniająca zbrodnia i występek. Zgodnie z duchem serii, naszym głównym zadaniem jest działanie pod osłoną cieni i włamywanie się do rezydencji oraz posiadłości, by okradać mieszkających w nich bogaczy. Z biegiem historii Garrett wplącze się w większą intrygę, która wpłynie na kształt całego miasta.

Premiera gry Thief w Polsce

Polskim dystrybutorem gry jest firma Cenega. Złodziej dostępny jest w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej na PC oraz konsolach. Wydanie gry na Xboksa One zostanie zlokalizowane za pomocą aktualizacji, gdy konsola zadebiutuje oficjalnie w naszym kraju. Do wszystkich zamówień przedpremierowych dodane zostało DLC „Włamanie do banku”, oferujące specjalną misję, która wystawi umiejętności Garretta na próbę. W naszej porównywarce cenowej możecie zobaczyć najciekawsze i najkorzystniejsze cenowo oferty.

Recenzja, poradnik i materiały wideo z gry

Wszystkim zainteresowanym zakupem nowego Thiefa przypominamy, że w naszym serwisie znajdziecie obszerną recenzję gry autorstwa Szymona Lieberta, który przyznał grze notę 6,5/10, co jest przeciętnym wynikiem. Większość serwisów branżowych również surowo oceniła najnowszą odsłonę cyklu, o czym pisaliśmy kilka dni wcześniej. Thief został okrzyknięty najsłabszą grą z serii, ale niepozbawioną silnych stron. Sami zadecydujcie, czy chcecie zanurzyć się w mroczny świat złodziejskiego życia Garretta.

Zachęcamy was także gorąco do zapoznania się z aktualizowanym na bieżąco poradnikiem do gry. Natomiast tutaj znajdziecie filmiki przygotowane przez redakcję tvgry.pl, a pod tym adresem ujrzycie wszelkie materiały opublikowane przez gry-online.pl

Konkurs z okazji premiery

Przypominamy, że z okazji powrotu legendarnego złodzieja do świata elektronicznej rozrywki redakcja gry-online.pl zorganizowała dla was konkurs, w którym do wygrania jest 1000 zł i replika stroju Garretta. Więcej informacji o zabawie znajdziecie tutaj. Konkurs rozpoczął się kilka dni temu, ale wciąż macie szanse dołączyć i powalczyć o nagrody. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, bo naprawdę warto!