Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 11:55

autor: Bartosz Woldański

Nowy Mirror’s Edge z otwartym światem [aktualizacja]

Na tegorocznych targach E3 koncern Electronic Arts zapowiedział wielce oczekiwaną kontynuację przygód Faith. Teraz stopniowo ujawniane są kolejne pikantne szczegóły. Dowiedzieliśmy się, że gra będzie nie tylko restartem, ale akcja rozegra się… w otwartym świecie!

Aktualizacja: Patrick Söderlund, wiceprezes EA Games, zdradził, że kolejna część przygód Faith będzie w większym stopniu „przygodową grą akcji” niż oryginał. Przedstawiciel firmy uspokoił jednak, że produkcja nie stanie się strzelaniną – twórcy nie chcą zmieniać czegoś, co było udane. Duch pierwowzoru zostanie jak najbardziej zachowany, ale tytuł wyewoluuje. Jest to ściśle związane z przygotowaniem otwartej struktury świata gry – miejmy nadzieję, że studio EA DICE w pełni wykorzysta potencjał rozgrywki sandboksowej.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie gra zadebiutuje - Nowy Mirror’s Edge z otwartym światem [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-13
Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie gra zadebiutuje

Nowy Mirror’s Edge został zaprezentowany na konferencji firmy Electronic Arts w ramach trwających targów E3 – na wydarzeniu przedstawiono zwiastun sklejony zarówno z renderowanych scen, jak i fragmentów rozgrywki. Dowiedzieliśmy się z niego, że ponownie zagramy Faith, a oprawa wizualna zostanie utrzymana w tym samym unikatowym stylu. Co więcej, można było wysnuć wniosek, że i struktura rozgrywki pozostanie nienaruszona, ale nic bardziej mylnego. Frank Gibeau, prezes EA Labels, uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając, że nowy Mirror’s Edge będzie grą z otwartym światem.

Charakterystyczny styl graficzny zostanie zachowany - Nowy Mirror’s Edge z otwartym światem [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-13
Charakterystyczny styl graficzny zostanie zachowany

Pokrywa się to z wcześniejszymi zapewnieniami mówiącymi o tym, że druga odsłona przygód Faith ma być restartem, bez numeru 2 w tytule, który nie będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z „jedynki”, tylko opowie odrębną historię. Widocznie producenci mieli na myśli coś więcej niż tylko zmiany w scenariuszu. Wydaje się, że otwarta struktura świata może wyjść grze na dobre, gdyż wtedy w pełni wykorzystamy atuty Faith i odczujemy prawdziwą swobodę w „parkourowym” stylu poruszania się.

Mirror’s Edge ma być sandboksem. Czy to krok w dobrą stronę, jak myślicie? - Nowy Mirror’s Edge z otwartym światem [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-13
Mirror’s Edge ma być sandboksem. Czy to krok w dobrą stronę, jak myślicie?

Kierunek, w jakim podąży studio EA DICE, twórcy znani z serii Battlefield oraz pierwszej części przygód Faith, ma ścisły związek ze strategią koncernu: „mniej, więcej, lepiej”. Firma zamierza rozbudowywać swoje dotychczasowe marki i świeże informacje dotyczącego kolejnego Mirror’s Edge zdają się potwierdzać słowa Franka Gibeau.

Nowy Mirror’s Edge zmierza na PC oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Gra powstaje na najnowszym silniku Frostbite i wyjdzie prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2014 roku, gdyż, jak wcześniej wspomniano, produkcja znajduje się jeszcze we wczesnym stadium.