Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2014, 19:15

autor: Góral

Wiedźmin Gra Przygodowa zadebiutowała na rynku

Dziś miała miejsce premiera planszówki Wiedźmin Gra Przygodowa. Tytuł dostępny jest w dwóch wersjach - jako tradycyjna gra stołowa oraz w wydaniu cyfrowym, dedykowanym użytkownikom komputerów PC oraz urządzeń mobilnych.

Wiedźmin Gra Przygodowa w skrócie:
  • Gatunek: planszówka
  • Deweloper: CD Projekt RED / Can Explode (wersja cyfrowa), Ignacy Trzewiczek (wersja planszowa)
  • Platformy sprzętowe: PC, urządzenia mobilne, gra planszowa
  • Data premiery: 27 listopada 2014 roku

Dziś na polskim rynku zadebiutowała planszówka Wiedźmin Gra Przygodowa, która dostępna jest także w cyfrowej wersji na komputerach PC i urządzeniach mobilnych (iOS i Android). Tytuł sprzedawany jest w sklepie CDP.pl za 34,99 zł, a od 5 grudnia będzie go można dostać również w pudełkowym wydaniu (wraz z Mapą Świata) w sklepach sieci Media Markt oraz Saturn. Jeżeli jednak wolicie tradycyjną, planszową edycję, to znajdziecie ją m.in. w tym miejscu, w cenie 179 zł. Przy okazji firma CDP.pl opublikowała zwiastun gry w rodzimej wersji językowej, do obejrzenia powyżej.

W Wiedźmin Gra Przygodowa wcielamy się w jedną z czterech postaci – Geralta z Rivii, barda Jaskra, Triss Merigold oraz krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Po wybraniu swojego podopiecznego trafiamy do fantastycznego świata, w którym czeka na nas masa przygód i niebezpieczeństw – od polowania na potwory, przez zdobywanie złota, po nawiązywanie sojuszy z napotkanymi postaciami. Zarówno planszowa, jak i cyfrowa wersja, zawierają ponad 280 kart oraz 30 potworów, przy czym w pierwszej z wymienionych edycji bawimy się wysokiej jakości figurkami i kostkami stworzonymi przez firmę Q-Workshop.

W Wiedźmin Gra Przygodowa możemy wcielić się w jedną z czterech postaci. - Wiedźmin Gra Przygodowa zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2014-11-27
W Wiedźmin Gra Przygodowa możemy wcielić się w jedną z czterech postaci.