Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2014, 16:53

Wiedźmin: Gra Przygodowa - pudełkowa wersja zadebiutuje już 5.12

Wiedźmin: Gra Przygodowa - komputerowa wersja planszówki, stworzonej przez Ignacego Trzewiczka - trafi na PC oraz Mac w pudełkowej wersji 5 grudnia. Z kolei w dystrybucji cyfrowej pojawi się już w najbliższy czwartek.

Do premiery trzeciej części serii Wiedźmin zostało jeszcze trochę czasu, a każdy z udostępnianych przez firmę CD Projekt RED materiałów sprawia, że oczekiwanie na Dziki Gon staje się jeszcze bardziej nieznośne. Polskie studio ma jednak propozycję dla tych, którym szczególnie sprzykrzyła się długa rozłąka z Geraltem z Rivii: to gra przygodowa na PC oraz komputery Mac, która trafi na półki sklepowe 5 grudnia, zaś w dystrybucji cyfrowej pojawi się 27 listopada.

Do pudełkowej wersji gry dołączona zostanie Mapa Świata. - Wiedźmin: Gra Przygodowa - pudełkowa wersja zadebiutuje już 5 grudnia - wiadomość - 2014-11-21
Do pudełkowej wersji gry dołączona zostanie Mapa Świata.

Zapowiedziany w styczniu tego roku tytuł początkowo miał trafić wyłącznie na tablety z systemem Android i iOS, jednak w czerwcu okazało się, że w przygodowego Wiedźmina zagramy także na komputerach. Produkcja powstaje na podstawie gry planszowej, której zasady opracowane zostały przez Ignacego Trzewiczka – odpowiedzialnego m.in. za Stronghold czy Konwój. Dostaniemy więc do dyspozycji cztery postaci o unikalnych umiejętnościach: Geralt jest uzdolnionym wojownikiem, Triss Merigold sprawnie posługuje się magią, krasnolud Yarpen Zigrin może korzystać z pomocy swoich pobratymców, zaś Jaskier to dobry dyplomata. Przeciętna rozgrywka, przeznaczona dla dwóch, trzech lub czterech graczy, ma potrwać co najmniej 2 godziny, zaś losowane ze specjalnej talii kart przygody mają zapewnić, że żadna partia nie będzie taka sama.

W dystrybucji cyfrowej Wiedźmina: Grę Przygodową będziecie mogli dostać już w najbliższy czwartek. Rozgrywkę można prowadzić na jednym komputerze lub przez sieć. Gra w pudełkowej wersji trafi do graczy 5 grudnia – za 39.99 złotych kupicie ją wyłącznie w sklepach Media Markt oraz Saturn – a wśród jej zawartości znajdzie się także fizyczna Mapa Świata.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt RED
  2. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon