Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 15:07

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Metro 2033 i Metro: Last Light to nie koniec. Będzie kolejna część?

Dimitrij Głuchowski powiadomił redaktorów serwisu Filmweb, że obecnie trwają prace nad kolejną częścią serii Metro. Po udanych grach Metro 2033 i Metro: Last Light studio 4A Games ma dostarczyć graczom kolejną produkcję w tym uniwersum.

Jak donosi serwis Filmweb, obecnie trwają prace nad kolejną częścią serii Metro, w skład której wchodzą bardzo dobrze przyjęte gry Metro 2033 oraz Metro: Last Light. Informacja jest nieoficjalna, ale pochodzi prosto od Dimitrija Głuchowskiego, autora powieści Metro 2033. Ma on odpowiadać za scenariusz najnowszej produkcji, której stworzeniem po raz kolejny zajmie się ukraińskie studio 4A Games. Nie wiadomo na ile ta wiadomość jest prawdziwa, ale trudno raczej oczekiwać, że twórca uniwersum Metro 2033 podawałby informacje wyssane z palca. Dimitrij Głuchowski pracuje obecnie nad książką Metro 2035, ale nie wiadomo, czy gra będzie z nią w jakiś sposób powiązana. Pisarz nie zdradził żadnych szczegółów na temat niezapowiedzianej jeszcze produkcji studia 4A Games.

Screen pochodzi z pakietu Metro Redux - Metro 2033 i Metro: Last Light to nie koniec. Kolejna część w produkcji? - wiadomość - 2014-05-27
Screen pochodzi z pakietu Metro Redux

Pojawienie się na rynku kolejnej części serii Metro to całkiem prawdopodobny scenariusz. Ostatnia odsłona – Metro: Last Light – zebrała pochlebne opinie wśród graczy i recenzentów, a firma Deep Silver (wydawca gry) była zadowolona z wyników sprzedaży. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że niedawno zapowiedziano Metro Redux, czyli pakiet odświeżonych dwóch części cyklu. Całkiem możliwe, że za sprawą tego zestawu twórcy chcą przygotować grunt pod kolejną produkcję, która ukazałaby się zapewne na PC i konsolach nowej generacji.

Gry z serii Metro to pierwszoosobowe strzelaniny w postapokaliptycznym świecie. Produkcje studia 4A Games luźno nawiązują do powieści Dimitrija Głuchowskiego w tym uniwersum. Gry są chwalone za klimat, ciekawą fabułę i nacisk kładzony na tryb dla jednego gracza. Pozostaje mieć nadzieję, że ewentualna trzecia odsłona pójdzie dalej tym torem, a fani będą zadowoleni z efektu końcowego.