Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2014, 16:47

autor: Jiker

Watch_Dogs na smartfonie – Ubisoft stworzył darmową aplikację pozwalająca rywalizować z graczami konsolowymi i pecetowymi

Watch_Dogs Companion: ctOS Mobile pozwala zmierzyć się użytkownikom smartfonów i tabletów z graczami konsolowymi i pecetowymi w ramach gry Watch_Dogs. Niecodzienna aplikacja właśnie zadebiutowała na rynku.

Watch_Dogs rozpoczęło dziś podbój rynku elektronicznej rozrywki. Jednej z najbardziej oczekiwanych gier 2014 roku towarzyszy specjalna aplikacja mobilna. Watch_Dogs Companion: ctOS Mobile umożliwia rzucenie wyzwania graczom konsolowym i pecetowym, poprzez przejęcie kontroli nad przemierzanym przez nich wirtualnym Chicago, a konkretnie rzecz biorąc – zawiadamiającym metropolią systemem ctOS. Firma Ubisoft udostępniła program za darmo użytkownikom iOS lub Androida.

Na czym polega rozgrywka w Watch_Dogs Companion: ctOS Mobile? Po zaakceptowaniu wyzwania mobilnego, gracz konsolowy lub pecetowy zostaje przeniesiony na start danej misji i musi przedostawać się do kolejnych punktów wskazanych na mapie. Użytkownik aplikacji mobilnej, wcielający się w pracownika korporacji Blume przemierzającego Chicago za sterami helikoptera policyjnego, ma za zadanie powstrzymać Aidena Pearce’a, wykorzystując do tego celu zabezpieczenia systemu ctOS. Co istotne, do dyspozycji ma jedynie taktyczną mapę metropolii.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik sprawuje władzę nad mechanizmami podłączonymi do sieci ctOS (znajdującymi się w zasięgu radaru helikoptera), w tym sygnalizacją świetlną, ulicznymi barierami oraz siecią ciepłowniczą, a także jednostkami policji i drużynami SWAT. Wszystko oczywiście po to, aby powstrzymać osoby grające online przed zaliczeniem mobilnego wyzwania. Rywalizacja przebiega w jednym z dwóch trybów rozgrywki: Race (krótkie trasy, możliwość korzystania z GPS-u) i Free Ride (dłuższe dystanse, otwarta formuła, brak GPS-u). Oferują one po trzynaście unikalnych wyzwań do ukończenia.

W zamian za udane akcje i realizację zadań, użytkownik aplikacji otrzymuje punkty doświadczenia i umiejętności. Pierwsze pozwalają awansować na wyższe poziomy, z kolei drugie umożliwiają ulepszanie policyjnego arsenału i zdolności w zakresie kontrolowania sieci ctOS. Rywalizować można zarówno z losowymi graczami, jak i znajomymi z Uplay, Xbox Live i PlayStation Network. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zaprojektować własne wyzwania i zachęcić do ich przejścia swoich przyjaciół.

Watch_Dogs Companion: ctOS Mobile wymaga utrzymywania stałego połączenia z Internetem, a w przypadku chęci zmierzenia się ze znajomymi także posiadania konta w usłudze sieciowej Uplay, Xbox Live lub PlayStation Network. Co istotne, aplikacja nie oferuje mikropłatności i mogą z niej swobodnie korzystać także te osoby, które nie zdecydowały się jeszcze na zakup własnego egzemplarza Watch_Dogs.