Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2013, 09:06

autor: Góral

Metro: Last Light - dziś światowa premiera gry. Tytuł zbiera pochlebne recenzje

Dziś ma miejsce światowa premiera gry Metro: Last Light - jednej z najważniejszych strzelanek bieżącego roku. Światowe media bardzo ciepło przyjęły nową produkcję studia 4A Games, jednogłośnie stwierdzając, że jest to dobra kontynuacja Metro 2033.

Metro: Last Light, jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek bieżącego roku, ma dziś swoją światową premierę. W związku z tym od wczoraj sieć zalewana jest recenzjami nowej produkcji studia 4A Games, które, w większości przypadków, są bardzo przychylne. Polska premiera tytułu odbędzie się w najbliższy piątek.

Dziś ma miejsce światowa premiera gry Metro: Last Light. - Metro: Last Light - dziś światowa premiera gry. Tytuł zbiera pochlebne recenzje - wiadomość - 2013-05-14
Dziś ma miejsce światowa premiera gry Metro: Last Light.

Obecnie średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi 82 punkty (PC, PS3) i 80 w przypadku konsoli Xbox 360. Recenzenci chwalą przede wszystkim świetną oprawę graficzną, ciężki i brutalny klimat produkcji, a także zróżnicowaną rozgrywkę, przechodzącą z wartkiej akcji do skradania się. Jak każda inna produkcja, tak i ta nie jest jednak idealna. Spore grono osób narzeka na niewielkie błędy związane z klinowaniem się postaci w różnych przedmiotach, a także problemy ze sztuczną inteligencją. Niemniej prawie każdy twierdzi, że jest to znakomita kontynuacja Metro 2033. U nas Metro: Last Light zostało przetestowane przez UV, który, krótko pisząc, zakochał się w tym tytule.

Oceny wybranych serwisów:

  • Gametrailers – 9.1/10,
  • Official PlayStation Magazine – 9/10,
  • Polygon – 8,5/10,
  • Giantbomb – 4/5,
  • Official Xbox Magazine – 8/10,
  • IGN – 7,2/10,
  • Destructoid – 7/10,
  • Eurogamer – 7/10.

Przy okazji warto nadmienić, że odkryto sposób na odpalenie gry w DirectX 9, korzystając z kart obsługujących DX10 i 11. Normalnie Metro: Last Light ignoruje DX9 na układach obsługujących nowe wersje bibliotek, ale wystarczy zmienić wartość r_api #, która znajduje się w %APPDATA%\Local\4A Games\Metro LL\(numbers)\user.cfg file. Użytkownicy „dziesiątek” muszą wpisać cyfrę 1, a „jedenastek” 2. Najfajniejsze jest to, że gra dostaje wtedy sporego kopa wydajnościowego, tracąc kilka efektów, których posiadacze słabszych komputerów i tak nie uświadczą. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób z nieco starszym sprzętem. Lepsze osiągi da się również uzyskać dzięki nowym sterownikom do kart firmy Nvidia, które pobierzecie z oficjalnej strony koncernu.

Metro: Last Light zadebiutuje w naszym kraju 17 maja w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox 360, a także komputery PC. Gra ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Warto także odnotować fakt, że w Polsce cały premierowy nakład zawierać będzie cyfrowe dodatki, w postaci trybu stalkera, zmodyfikowanego karabinu szturmowego AKS-74U i stu sztuk śmiercionośnej, wojskowej amunicji, pełniącej też funkcję waluty w uniwersum gry. Bonusy te nie wpływają na cenę produkcji (sugerowana w przypadku PC wynosi 139,99 zł, a na konsolach 239,99 zł) i w przeciwieństwie do innych krajów, dostępne będą także dla osób, które nie zamówią gry w przedsprzedaży.